Wielkopolska: powstanie duża farma fotowoltaiczna

Wielkopolska: powstanie duża farma fotowoltaiczna
Q Cells press

Koło Miłosławia w województwie wielkopolskim planowana jest budowa dużej farmy fotowoltaicznej. Jak na razie inwestycja jest jednak na wczesnym etapie przygotowania. 

Farmę fotowoltaiczną o mocy 2,5 MW na działce o powierzchni 6,6 ha chce zbudować firma Eurowind Polska VI. Instalacja fotowoltaiczna miałaby się składać z ponad 10 tys. sztuk paneli PV. 

Inwestor chce, aby farma fotowoltaiczna została podłączona do infrastruktury istniejącego już w okolicy parku wiatrowego. 

REKLAMA
REKLAMA

Inwestycja parku solarnego jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Nie posiadamy konkretnych planów związanych z budową, tym bardziej, że potencjalnie planujemy połączenie parku solarnego z funkcjonującymi już elektrowniami wiatrowymi w jedną instalację, co jest projektem innowatorskim i nie występującym jeszcze w kraju. Takie połączenie miałoby spowodować zbilansowanie wytwarzanej energii. Wymaga to jednak wielu uzgodnień z instytucjami zewnętrznymi i projektantami – portal wrzesnia.info.pl cytuje Magdalenę Szczepaniak z Eurowind Polska VI.

Eurowind Energy VI to spółka córka duńskiej firmy Eurowind Energy A/S, która zajmuje się rozwojem, budową oraz serwisem farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Eurowind Energy działa na terenie Polski, Niemiec, Rumunii oraz Danii.

gramwzielone.pl / za wrzesnia.info.pl