LONGi zainwestuje 6,2 mld euro w budowę nowej bazy produkcyjnej

LONGi zainwestuje 6,2 mld euro w budowę nowej bazy produkcyjnej
LONGi

Producent systemów fotowoltaicznych LONGi zapowiedział inwestycję w wysokości 6,2 mld euro. Środki mają posłużyć do budowy bazy zdolnej do produkcji płytek krzemowych o mocy 100 GW oraz ogniw słonecznych o mocy 50 GW rocznie. Nowa baza, która docelowo ma zostać największym na świecie zakładem produkującym komponenty paneli fotowoltaicznych, ma zostać otwarta w trzecim kwartale 2024 r. 

Spółka LONGi w dokumentach zgłoszeniowych przeznaczonych dla Szanghajskiej Giełdy Papierów Wartościowych stwierdziła, że kontrakt „jest spójny z planami firmy dotyczącymi jej przyszłych zdolności produkcyjnych”.

„(Kontrakt) pozwoli nam w pełni wykorzystać nasze kluczowe przewagi technologiczne i produktowe. Oczekujemy, że projekt nie wpłynie na nasz obecny dochód operacyjny”, wyjaśniają władze spółki.

Już ubiegłej jesieni spółka ogłosiła plan budowy zakładu produkującego panele monokrystaliczne o mocy 10 GW, co również pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych.

Główny międzynarodowy rynek zbytu dla LONGi, czyli Europa, w 2022 r. odnotowała 22-procentowy udział energii fotowoltaicznej i wiatrowej w produkcji energii elektrycznej na całym kontynencie, co pozwoliło na prześcignięcie gazu po raz pierwszy w historii. Według prognoz sektor energii słonecznej w samej Unii Europejskiej w 2023 r. zainstaluje elektrownie fotowoltaiczne o mocy 54 GW.

 

ogniwa fotowoltaiczne Longi
LONGi

 

artykuł sponsorowany