DAS Solar dostarczy moduły dla największej pływającej elektrowni PV w Europie

DAS Solar dostarczy moduły dla największej pływającej elektrowni PV w Europie
DAS Solar

Jako czołowy producent ogniw i modułów fotowoltaicznych z rankingu Bloomberg Tier 1, DAS Solar dostarczy 75 MW wysokowydajnych modułów firmie Q Energy France, jednej z czołowych firm zajmujących się energetyką odnawialną we Francji. Po zakończeniu budowy będzie to największa elektrownia fotowoltaiczna generująca energię na wodzie we Francji i w całej Europie.

Projekt pływającej elektrowni fotowoltaicznej jest prowadzony przez Q Energy France, francuską filię wiodącej europejskiej firmy zajmującej się energią odnawialną, Q Energy Solutions, która od ponad 20 lat rozwija energetykę odnawialną i zaplanowała oraz wybudowała projekty o mocy ponad 1,7 GW.

Zlokalizowany nad jeziorem Lac de Longchamps we Francji projekt będzie rozwijany na obszarze 127 akrów żwirowni, wykorzystując niezależnie opracowane przez DAS Solar moduły dwustronne o wysokiej wydajności. Inwestycja od 2024 roku dostarczy czystej, zielonej energii dla około 26 tys. mieszkańców i przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 o około 16 tys. ton rocznie. Projekt przyniesie korzyści lokalnej gospodarce, środowisku i społeczeństwu.

W odróżnieniu od tradycyjnych elektrowni fotowoltaicznych, pływające elektrownie PV zawierają wszystkie moduły i sprzęt na pływających platformach. Oprócz oszczędzania gruntów, ten sposób instalacji redukuje parowanie wody, poprawia jej jakość, hamuje wzrost glonów i wzmacnia efekt chłodzenia wody, zwiększając efektywność wytwarzania energii w elektrowni fotowoltaicznej.

Moduły fotowoltaiczne DAS Solar na wodzie

DAS Solar ma już doświadczenie w dziedzinie pływających systemów fotowoltaicznych i już wcześniej udowodnił swoją skuteczność w realizacji tego typu projektów. DAS Solar m.in. dostarczył moduły i technologię do elektrowni fotowoltaicznej o mocy 650 MW w Fuyang, która jest obecnie największą na świecie pływającą elektrownią słoneczną.

Elektrownia fotowoltaiczna w Fuyang zajmuje ponad 2141,5 akrów. Projekt został zrealizowany na obszarze, który wcześniej był wykorzystywany do wydobycia węgla. DAS Solar osiągnął już łączną zainstalowaną moc swoich modułów w pływających systemach fotowoltaicznych o mocy przekraczającej 800 MW.

DAS Solar w Europie

W ostatnich latach, jako dojrzały i dynamicznie rosnący rynek fotowoltaiczny, region europejski konsekwentnie utrzymuje wysoki wzrost. Na początku 2023 roku DAS Solar założył swoją filię w Niemczech, co stanowi istotny kamień milowy w globalnej ekspansji.

Podpisana umowa o współpracy z Q Energy France zobowiązuje do wspólnego dążenia do „wspólnego sukcesu”, napędzając razem rozwój czystej energii w Europie. W przyszłości DAS Solar będzie nadal dążyć do ekspansji na międzynarodowych rynkach i poświęci się promowaniu globalnej transformacji energetycznej.

 

artykuł sponsorowany