Termomodernizacja dla firm i Mój Prąd 6.0 przy wsparciu Eko Prime

Termomodernizacja dla firm i Mój Prąd 6.0 przy wsparciu Eko Prime
Eko Prime

Skorzystaj z nowych możliwości finansowania ekologicznych rozwiązań z Eko Prime partner w zakresie pozyskiwania dofinansowań! Rok 2024 przynosi przedsiębiorcom oraz gospodarstwom domowym nowe możliwości w zakresie finansowania ekologicznych inwestycji. Dzięki programowi dotacji na termomodernizację oraz Mój Prąd 6.0 beneficjenci mogą znacząco obniżyć koszty wprowadzania rozwiązań sprzyjających środowisku oraz zwiększyć efektywność energetyczną swoich firm.

Termomodernizacja dla przedsiębiorców — czas na zieloną rewolucję w Twojej firmie

Termomodernizacja to proces, który pozwala firmom znacznie zmniejszyć zużycie energii, a tym samym obniżyć koszty operacyjne przy akompaniamencie pozytywnego wpływu na środowisko. Dzięki nowemu programowi dotacji przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie finansowe na realizację projektów termomodernizacyjnych, takich jak modernizacja systemów ogrzewania, izolacja budynków czy instalacja paneli solarnych.

 

Eko Prime

Program Termomodernizacja to inicjatywa mająca na celu wspieranie przedsiębiorstw w realizacji inwestycji związanych z efektywnością energetyczną, w tym termomodernizacją budynków. Jest on finansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) na lata 2021-2027.

Obejmuje on dotacje, które w praktyce przybierają formę kredytów niskooprocentowanych z możliwością umorzenia nawet do 80 proc. wartości kredytu. Program jest skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Dofinansowanie termomodernizacyjne możesz uzyskać na:

 • Modernizację posiadanej infrastruktury w celu ograniczenia zużycia energii.
 • Inwestycje związane z szeroko pojętą efektywnością energetyczną, w tym termomodernizacją budynków.
 • Zmianę źródeł wykorzystywanej energii na bardziej ekologiczne.
 • Wymianę urządzeń i instalacji na bardziej efektywne energetycznie.

Poziom dofinansowania waha się od 25 proc. do 80 proc. w zależności od rodzaju wydatku, wielkości przedsiębiorstwa oraz lokalizacji inwestycji. Nie ma określonej minimalnej wartości wydatków kwalifikowanych, natomiast maksymalna wartość to równowartość 50 mln euro. Konkurs ogłoszono 28 marca 2024 r., a składanie wniosków rozpocznie się 25 kwietnia 2024 r. i zakończy 25 lipca 2024 r. Planowana kwota na dofinansowania to 660 mln złotych.

W Eko Prime zdajemy sobie sprawę, jak skomplikowany i czasochłonny może być proces aplikowania o dotacje. Dlatego naszym klientom oferujemy pełne wsparcie — od analizy potrzeb, przez przygotowanie i złożenie wniosku, aż po pomoc w realizacji projektu. Dzięki naszemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy tysiące klientów skutecznie pozyskało dofinansowanie, przyczyniając się do ekologicznej transformacji swoich firm.

Mój Prąd 6.0 – energia słoneczna jeszcze bliżej Ciebie

Program Mój Prąd 6.0 to kontynuacja popularnego wsparcia dla osób zainteresowanych produkcją energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych. Nowa edycja programu oferuje jeszcze szerszy zakres dofinansowania, obejmujący nie tylko instalację paneli PV, ale również magazyny energii, co pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie wyprodukowanej zielonej energii.

 

Eko Prime

Program Mój Prąd 6.0 to kontynuacja popularnej inicjatywy rządowej wspierającej rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce, skoncentrowanej głównie na fotowoltaice. Program ten ma na celu dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych, a także, w zależności od szczegółów danego naboru, możliwe jest wsparcie na zakup i instalację magazynów energii czy innych rozwiązań związanych z OZE.

Program Mój Prąd przeszedł przez kilka edycji, stopniowo ewoluując i dostosowując się do potrzeb beneficjentów oraz zmieniających się warunków rynkowych. Szczegółowe informacje dotyczące edycji 6.0 mogą obejmować:

 • Wysokość dofinansowania: w poprzednich edycjach wsparcie wynosiło zwykle do kilkunastu tysięcy złotych na instalację. Kwoty te mogą się różnić w zależności od konkretnych zasad danej edycji programu.
 • Do kogo skierowany jest program: do osób fizycznych posiadających lub budujących dom jednorodzinny, ale wszystkie niezbędne szczegóły znajdziesz w warunkach programu.
 • Zakres dofinansowania: oprócz dofinansowania instalacji fotowoltaicznych, program może również wspierać zakup magazynów energii lub innych technologii zwiększających efektywność energetyczną gospodarstw domowych.
 • Procedura aplikacyjna: zgłoszenia do programu są zwykle przyjmowane przez dedykowaną platformę internetową, a fundusze przyznawane są na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” lub poprzez ocenę spełnienia określonych kryteriów.
 • Dostępność programu: informacje o dostępności środków, terminach naboru wniosków oraz o wszelkich zmianach w programie są publikowane na stronach rządowych lub stronach instytucji odpowiedzialnych za realizację programu.

W Eko Prime rozumiemy, jak ważne jest dla przedsiębiorców efektywne zarządzanie energią. Pomagamy naszym klientom w pełnym wykorzystaniu potencjału programu Mój Prąd 6.0, od doradztwa technicznego po wsparcie w procesie aplikacyjnym.

Doświadczenie i zaangażowanie w ekologiczne projekty czynią nas idealnym partnerem dla każdego, kto chce inwestować w zrównoważony rozwój.

Dlaczego warto wybrać Eko Prime?

Wybierając współpracę z Eko Prime, decydujesz się na partnera, który:

 • ma bogate doświadczenie w skutecznym pozyskiwaniu dotacji na ekologiczne projekty,
 • każdy wniosek przygotuje dla Ciebie za darmo, nie zapłacisz też za audyty,
 • oferuje jasne zasady współpracy, bez pobierania zaliczek, dlatego rozliczysz się po montażu i uruchomieniu instalacji,
 • oferuje kompleksową obsługę na każdym etapie projektu — od planowania po realizację,
 • jest zaangażowany w promowanie zrównoważonego rozwoju i ekologicznych rozwiązań w biznesie.

Nie przegap okazji na modernizację i zieloną transformację Twojej firmy. To dobry moment na zmiany z uwagi na atrakcyjne ceny komponentów. Skontaktuj się z nami mailowo już dziś biuro@ekoprime.pl lub wyceny@ekoprime.pl i dowiedz się więcej o możliwościach, jakie oferują programy dotacji na termomodernizację i Mój Prąd 6.0.

Razem z Eko Prime krok po kroku zbliżysz się do realizacji swoich ekologicznych celów biznesowych.

 

Eko Prime – materiał sponsorowany