Domowy system SMA współpracuje z urządzeniami Boscha i Siemensa

Domowy system SMA współpracuje z urządzeniami Boscha i Siemensa
Sunny Home Manager. Fot. SMA

SMA poinformował, że jego urządzenie do zarządzania produkcją i zużyciem energii w gospodarstwach domowych o nazwie Sunny Home Manager będzie współpracować z domowymi urządzeniami czołowych niemieckich producentów sprzętu AGD.

Niemiecka firma zapewnia, że integracja domowych sprzętów produkcji Boscha i Siemensa z jego urządzeniem Sunny Home Manager służącym do zarządzania produkcją energii z domowego systemu fotowoltaicznego pozwoli na zwiększenie autokonsumpcji produkowanej energii i korzyści związanych z posiadaniem własnego systemu PV.

Zadaniem Sunny Home Manager jest analiza produkcji energii słonecznej i dopasowywanie do niej zużycia energii przez pracujące w domu urządzenia.

REKLAMA

Komunikacja w standardzie EEBus tworzy powszechny i niezależny od producenta język dla wszystkich urządzeń na energię elektryczną. SMA to jeden z pierwszych na świecie dostawców, którzy implementowali ten wyznaczający nowe standardy system. To pozwala na optymalną koordynację pomiędzy urządzeniami i umożliwia efektywną redukcję kosztów energii – komentuje Sven Schreiber z SMA. 

REKLAMA

Specyfikacja urządzenia Sunny Home Manager jest dostępna pod tym linkiem. 

SMA to największa firma na globalnym rynku producentów inwerterów fotowoltaicznych pod względem generowanych przychodów. W pierwszej połowie br. niemiecka firma zwiększyła swoje przychody do poziomu 494,1 mln euro – o 15,1 proc. w porównaniu do pierwszej połowy 2015 r. Wypracowany w tym okresie EBIT wyniósł 39,3 mln euro w porównaniu do 14,9 mln euro osiągniętego w I połowie 2015 r. Skonsolidowany zysk wyniósł 19,4 mln euro wobec ujemnego wyniku na poziomie -21,4 mln euro w I połowie 2015 r.

SMA prognozuje, że w całym 2016 r. jego sprzedaż osiągnie poziom 950-1050 mln euro, co byłoby wynikiem zbliżonym do osiągniętego w ubiegłym roku, przy prognozie EBIT pomiędzy 80-120 mln euro.

gramwzielone.pl