Znamy „Instalatora Roku 2018”

Znamy „Instalatora Roku 2018”
Finaliści konkursu Instalator roku 2018. Fot. Corab

Podczas Targów Enex w Kielcach najlepsze firmy instalatorskie rywalizowały o tytuł „Instalatora Roku 2018” oraz nagrodę w postaci instalacji fotowoltaicznej o wartości ponad 18 tys. zł. Rywalizację wygrała firma Solar House.

Organizatorami konkursu „Instalator Roku 2018”, który przeprowadzono podczas kieleckich targów Enex, były: polski producent konstrukcji fotowoltaicznych Corab oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV wraz z partnerami Q.Cells, SolarEdge i Jean Mueller Polska.

W rozgrywce finałowej wzięło udział osiem firmy instalatorskich, które – jak wskazują organizatorzy – reprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności: Solar House, PVGE PV Instalator Polska, SunSol, Helios Power, Global Sun, PV System, Eco Energy oraz EnerSolar.

REKLAMA
REKLAMA

Do zadań w pierwszym etapie należał montaż konstrukcji na blachodachówkę firmy Corab, optymalizatorów mocy Solaredge oraz modułów Q.Cells. Na tym etapie najlepsza okazała się firma SunSol z Gdańska.

Do finału przystąpiło pięć najlepszych drużyn. Ostatecznie tytuł „Instalatora Roku 2018” przypadł firmie Solar House z miejscowości Jaślany.

Dwie pozostałe drużyny – Eco Energy z Wyszogrodu i PV System z miejscowości Świlcza – otrzymały nagrody w postaci konstrukcji Corab na instalacje o mocy 3 kWp.

red. gramwzielone.pl