Nowa oferta dla prosumentów od BGŻ i innogy

Nowa oferta dla prosumentów od BGŻ i innogy
Fot. BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas nawiązał współpracę z innogy Polska, w ramach której klienci indywidualni mogą zakupić instalację fotowoltaiczną w systemie ratalnym. Korzystając z oferty można sfinansować nawet 100 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej. Okres kredytowania pozwala na rozłożenie spłaty pożyczki do kwoty 60 tys. zł nawet do 120 miesięcy. 

Oferta na finansowanie ekologicznych źródeł energii skierowana jest do klientów detalicznych i jest realizowana przez Bank we współpracy z innogy Polska. W ramach pakietu Bank BGŻ BNP Paribas oferuje klientom kredyt nawet na 3 do 120 miesięcy. Maksymalna kwota, którą może uzyskać kredytobiorca na zakup instalacji fotowoltaicznej, wynosi 60 tys. zł.

Klient, który ubiega się o kredyt na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej, powinien dołączyć do wniosku kredytowego umowę, kosztorys lub projekt instalacyjny z wymienionymi kosztami jako uzasadnienie wysokości wnioskowanego kredytu. Będzie też musiał wylegitymować się podstawowymi dokumentami potwierdzającymi wysokość i źródło dochodu, aby uzyskać ostateczną decyzję kredytową.

REKLAMA

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Tylko w ubiegłym roku w Polsce do sieci przyłączono ponad 12 500 nowych mikroinstalacji. Mimo dużego zainteresowania odbiorców tego typu rozwiązaniami, wciąż największą barierą pozostaje ich finansowanie. Dlatego z punktu widzenia innogy Polska najważniejsze jest dostarczenie naszym klientom produktów komplementarnych zarówno pod kątem technologicznym, jak również posiadających atrakcyjną formę finansowania – komentuje Michał Skorupa, szef projektów fotowoltaicznych w innogy Polska.

REKLAMA

O uruchomieniu finansowania inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne BGŻ BNP Paribas informował już w ubiegłym roku. – Wspieranie odnawialnych źródeł energii to dla banku nie tylko biznes. Wierzę, że uruchomienie oferty finansowania ekologicznych źródeł energii przyczyni się także do wzrostu zainteresowania Polaków instalacjami fotowoltaicznymi. Dobrze zaplanowane i realizowane działania na rzecz gospodarki niskoemisyjnej przynoszą nie tylko wymierne efekty ekologiczne, lecz także dają nowe impulsy do rozwoju gospodarczego i są ważnym elementem misji społecznej Grupy BNP Paribas – komentował Krzysztof Wojciechowski, dyrektor zarządzający Pionu Sprzedaży Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas.

Bank BGŻ BNP Paribas poinformował wówczas o nawiązaniu współpracy z czterema firmami z branży fotowoltaicznej o zasięgu ogólnopolskim oraz wieloma sprzedawcami działającymi lokalnie. Współpraca objęła m.in. firmy Foton Technik, Geo Solar, HelioExperts oraz Soon Energy. Pierwsza z tych firm została w 2016 roku przejęta przez innogy.

Teraz Karolina Kozakiewicz z biura prasowego BGŻ BNP Paribas informuje w odpowiedzi na pytanie portalu Gramwzielone.pl o liczbę podpisanych umów, że w ubiegłym roku bank sfinansował „kilkaset pierwszych instalacji fotowoltaicznych”.

Biuro prasowe banku dodaje, że „Bank BGŻ BNP Paribas w zakresie finansowania instalacji PV współpracuje z ponad 70 firmami i jest w trakcie rozmów z kolejnymi potencjalnymi partnerami o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim”.

red. gramwzielone.pl