Fakty przemawiają za Bruk-Bet Solar

Fakty przemawiają za Bruk-Bet Solar
Fot. Bruk-Bet Solar

2018 był rokiem kolejnych wyzwań i sukcesów dla największego, polskiego producenta modułów fotowoltaicznych. Rozwój rynku instalacji fotowoltaicznych, rosnąca świadomość produktowa inwestorów i wysokie standardy jakości przyczyniły się do zwiększenia wartości sprzedaży Bruk-Bet Solar w porównaniu do roku 2017 aż o 54 proc.

– Mimo zniesienia minimalnych ceł importowych na moduły pochodzące z Chin w drugiej połowie roku, umocniliśmy pozycję na polskim rynku, a prognozy na rok 2019 wskazują na wysokie obłożenie linii produkcyjnej, która pracuje z wydajnością 120 MW rocznie – mówi Edyta Witkowska-Grześkiewicz, przedstawiciel zarządu firmy Bruk-Bet Sp. z o.o.

Fotowoltaika w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie i coraz więcej inwestorów decyduje się na założenie modułów PV w swoich przedsiębiorstwach czy indywidualnych gospodarstwach.

REKLAMA

Czy w tej sytuacji można mówić o sukcesie przedsiębiorstwa? Z pewnością tak, ale postanowiliśmy się dokładniej przyjrzeć nie tylko skali produkcji, która jak widać jest imponująca, ale również jakości wytwarzanych urządzeń.

Jakość modułów PV

Producent modułów z Tarnowa ma w swoim portfolio produkty pozwalające uzyskać moc modułu fotowoltaicznego na poziomie 370 Wp. Wyjście z wyższymi mocami odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakości, potwierdzanych przez testy, którym poddawane są urządzania. Do produkcji wykorzystywane są tylko wyselekcjonowane materiały.

W Bruk-Bet Solar każdy moduł opuszczający linię produkcyjną jest ewidencjonowany pod kątem generowanej mocy, odpowiedniego stopnia usieciowania powyżej 80 proc. (zespolenia materiałów) oraz badany pod kątem mikrokraków (przerwania struktury ogniwa), nie pozwalających na dopuszczenie produktu do sprzedaży.

Certyfikacja paneli fotowoltaicznych

Panele marki Bruk-Bet Solar otrzymały dwa niezwykle istotne certyfikaty potwierdzające ich niezawodność. Mowa tutaj o teście cyklu termicznego (tzw. Extreme Thermal Cycling) oraz teście wilgotności cieplnej (tzw. Extreme Damp Heat).

REKLAMA

Pierwszy z nich polega na umieszczeniu modułu w specjalnej komorze klimatycznej, w której badana jest szybkość starzenia się urządzania. Test pozwala na określenie, jak będą zachowywać się moduły PV przez następnych kilkanaście lat w zmiennych warunkach pogodowych. Głównym celem jest weryfikacja zdolności paneli do wytrzymania efektów gwałtownych zmian temperatur – nawet od -40°C do 85°C. Standardowo przeprowadza się 200 takich szybkich zmian temperatury.

Bruk-Bet Solar, dbając o swoich klientów, zlecił renomowanemu ośrodkowi certyfikacyjnemu przeprowadzenie aż 400 takich cykli temperaturowych. Pozytywne wyniki poświadczają, że moduły tego producenta są najwyżej klasy i mogą pracować w ciężkich warunkach pogodowych, zachowując parametry gwarancyjne.  

Drugiego z testów, tzw. Extreme Damp Heat, nie przechodzi ponad połowa paneli fotowoltaicznych. Ma on celu sprawdzenie wytrzymałości modułu na przenikanie wilgoci w ekstremalnie wysokiej temperaturze (85°C), przy zachowaniu wilgotności względnej na poziomie 85 proc. Dzięki wspomnianemu testowi możemy przekonać się o jakości laminacji poszczególnych modułów fotowoltaicznych. Przede wszystkim można zobaczyć wady badanego urządzania – delaminację, korozję, defekty lutowania ścieżek przewodzących lub nieprawidłowy montaż puszki złączeniowej.

Testowanie na etapie produkcji

Certyfikacje, które są wykonywane przez niezależne jednostki badawcze, to nie wszystko, co oferują wiodący producenci. Wszystkie panele fotowoltaiczne i ich komponenty, zanim trafią do sprzedaży, przechodzą szereg testów.

– Nasze normy jakościowe gwarantują bezpieczeństwo naszym klientom. Każdy moduł posiada indywidualny numer seryjny i jest trzykrotnie testowany na etapie produkcji. Uszkodzenia struktury ogniw czy zbyt krótki proces laminacji mają wpływ na starzenie się produktu, co wiąże się ze spadkiem wydajności, a w efekcie mniejszymi przychodami generowanymi przez instalację PV – wyjaśnia Marcin Milczewski, kierownik ds. jakości Bruk-Bet Solar.  

Firma Bruk-Bet Sp. z o.o., będąca gwarantem modułów marki Bruk-Bet Solar, działa na rynku od 35 lat. Producent posiada doświadczenie oraz ustandaryzowane procesy produkcyjne.

Od samego początku istnienia marki, Bruk-Bet Solar skupia się na dostarczaniu na rynek jedynie wysokiej jakości modułów PV. W roku 2018 firma wprowadziła kartę gwarancyjną dla klienta indywidualnego, a w roku 2019 zamierza wprowadzić zdalne i automatyczne generowanie gwarancji producenckiej dla klientów poprzez swoją stronę internetową. Świat rozwija się technologicznie, idzie do przodu, a jak widać, wiodące marki idą razem z nim. Chcąc być liderem w swojej branży, trzeba być o krok przed innymi.

artykuł sponsorowany