Amerykański miliarder zbuduje instalacje fotowoltaiczne dla właścicieli samochodów elektrycznych

Amerykański miliarder zbuduje instalacje fotowoltaiczne dla właścicieli samochodów elektrycznych
foto: SolarCity press

{więcej}Należąca do Elona Muska, twórcy m.in. PayPala i Tesli, firma SolarCity wraz z koncernem Honda Motors zainwestuje 65 mln dolarów w rozbudowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych zasilanych energią produkowaną przez dachowe instalacje fotowoltaiczne. 

SolarCity to jedna z naszybciej rozwijających się firm w amerykańskiej branży fotowoltaicznej oferująca dachowe, rezydencjalne systemy fotowoltaiczne. Jak do tej pory działa w 14 stanach USA, w tym w Kalifornii i Nowym Jorku, i właśnie tam będzie realizować nowy projekt we współpracy z trzecim największym producentem samochodów w Japonii. 

REKLAMA

W ramach współnego przedsięwzięcia na dachach 20 punktów sprzedaży Hondy w USA powstaną instalacje fotowoltaiczne współpracujące ze stacjami ładowania elektrycznych samochodów. Dzięki współpracy obu firm, klienci, którzy kupią elektryczny samochód Hondy, otrzymają zniżkę w wysokości 400 dolarów na zakup domowego systemu fotowoltaicznego oferowanego przez SolarCity. 

REKLAMA

W tym roku należący do Elona Muska SolarCity chce zainstalować na dynamicznie rozwijającym się amerykańskim rynku domowych instalacji fotowoltaicznych systemy PV o łącznej mocy 250 MW. W ubiegłym roku SolarCity zaintalował ich 156 MW. 

Alians SolarCity i Hondy to nie pierwszy tego rodzaju przypadek współpracy firm z branży fotowoltaicznej i motoryzacyjnej. W 2011 roku Ford i amerykański producent paneli fotowoltaicznych SunPower rozpoczęły współpracę, dzięki której klienci kupujący elektrycznego Forda Focusa mogą zaopatrzyć się także w dachowy system fotowoltaiczny, który będzie zasilał domowy system ładowania samochodowej baterii. 
gramwzielone.pl