Górski Energia i Projekt-Solartechnik Polska razem zbudują farmy fotowoltaiczne

Górski Energia i Projekt-Solartechnik Polska razem zbudują farmy fotowoltaiczne
Projekt-Solartechnik + Górski Energia

{więcej}Spółka GÓRSKI ENERGIA należąca do grupy kapitałowej Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski oraz międzynarodowe przedsiębiorstwo PROJEKT- SOLARTECHNIK POLSKA, zajmujące czołową pozycję na rynku fotowoltaicznym, rozpoczęły stałą współpracę. Będzie ona polegać na realizacji oraz eksploatacji projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 22 MW. W tym celu powołano do życia spółkę celową pod nazwą Górski & Projekt Solartechnik Sp. z o.o.

Grupa kapitałowa PB Górski od ponad trzydziestu lat zajmuje się działalnością sektora budowlanego i deweloperskiego. W ramach działalności deweloperskiej PB Górski wybudowało ponad 3.000 mieszkań oraz budynki biurowe o powierzchni ponad 25.000 m2. Spółka Górski Energia zajmuje się przygotowywaniem projektów na własne potrzeby, poza inwestycjami naziemnymi skupia się na wyszukiwaniu i dzierżawieniu powierzchni dachowych pod mikro i małe instalacje PV.

REKLAMA

Projekt- Solartechnik Polska to firma, która swoje ogromne doświadczenie w zakresie instalacji PV zdobyła na bardzo wymagającym rynku niemieckim. Ilość wykonanych realizacji jest potwierdzeniem doświadczenia, solidności i kompetencji Projekt- Solartechnik Polska. Ponadto obecnie firma posiada dużą ilość gotowych projektów farm fotowoltaicznych pod klucz.

REKLAMA

– Górski Energia wierzy w solidność i doświadczenie Naszego partnera w przygotowywaniu projektów fotowoltaicznych. Projekty o łącznej mocy 22 MW, będące przedmiotem transakcji, dają Nam stabilną perspektywę rozwoju po wejściu w życie ustawy o OZE lub innych przepisów stabilizujących sytuację rynkową – mówi Michał Rułka z Górski Energia. Nawiązanie współpracy między spółką GÓRSKI ENERGIA i firmą PROJEKT- SOLARTECHNIK POLSKA to bez wątpienia kolejny krok w rozwoju energetyki słonecznej w Polsce.  

Projekt-Solartechnik Polska