PKO Bank Polski przyznał kredyt na farmę wiatrową w modelu cPPA

PKO Bank Polski przyznał kredyt na farmę wiatrową w modelu cPPA

PKO Bank Polski udzielił kredytu spółce Wind Farm Łada na budowę farmy wiatrowej w województwie lubelskim. Elektrownie wiatrowe będą dostarczać energię elektryczną dla producenta żelazostopów.

PKO Bank Polski podpisał umowę kredytu z Wind Farm Łada, spółką należącą do Re Alloys i pośrednio do grupy Luma Holding. Finansowanie bilateralne obejmuje kredyt inwestycyjny o wartości 53,89 mln euro oraz kredyt obrotowy na VAT w kwocie 32,3 mln zł.

Finansowanie zostanie przeznaczone na budowę farmy wiatrowej o mocy 35 MW w miejscowości Dzwola w województwie lubelskim. Jej uruchomienie planowane jest na drugą połowę 2024 roku.

REKLAMA

Sprzedaż energii elektrycznej wytworzonej przez farmę wiatrową będzie realizowana w oparciu o kontrakt cPPA, optymalizujący koszty zakupu energii przez Re Alloys, producenta żelazostopów z województwa śląskiego.

REKLAMA

Inwestycja jest elementem strategii Re Alloys, której celem jest całkowite pokrycie potrzeb energetycznych spółki z odnawialnych źródeł energii. PKO Bank Polski podkreśla, że jej realizacja będzie sprzyjać utrzymaniu miejsc pracy i finansowaniu usług publicznych na terenie gminy pogórniczej, zagrożonej utratą funkcji ekonomicznych i społecznych.

Re Alloys jest jedynym w Polsce producentem żelazostopów i jednym z największych zakładów tego typu w Europie. Firma należy do grupy kapitałowej Luma Holding skupiającej w swoim portfolio spółki z sektorów metalurgicznego, technologicznego oraz odnawialnych źródeł energii. Luma Holding inwestuje w Polsce, regionie CEE oraz w Afryce.

Dla PKO Banku Polskiego będzie to kolejne finansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii. W ciągu ostatnich 2 lat PKO Bank Polski przeznaczył na finansowanie zielonych projektów ponad 2,1 mld zł.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.