Petrolinvest i Taiga Mistral zbudują farmę wiatrową na Żuławach

Petrolinvest i Taiga Mistral zbudują farmę wiatrową na Żuławach
Windenergieanlagen, wikimedia cc-by-2.0

Obie firmy zrobiły kolejny krok we wspólnym przedsięwzięciu mającym na celu budowę kompleksu elektrowni wiatrowych na Żuławach. {więcej}

We wczorajszym komunikacie Petrolinvest poinformował, że jego spółka zależna Pomorskie Farmy Wiatrowe sprzedała spółkom celowym w dwóch transakcjach grunty na Żuławach przeznaczone pod budowę farmy wiatrowej. 

Pierwsza transakcja, której wartość to 8,6 mln zł, już została rozliczona, natomiast rozliczenie drugiej transakcji o wartości 5,5 mln zł nastąpi w najbliższych dniach.

REKLAMA

To nie koniec transakcji dot. sprzedaży gruntów pod wiatraki na Żuławach. Petrolinvest informuje, że Pomorskie Farmy Wiatrowe sprzedadzą jeszcze 100 ha za około 2,7 mln zł. 

REKLAMA

Pomorskie Farmy Wiatrowe realizują trzy projekty farm wiatrowych na Żuławach o łącznej mocy około 100 MW. Lokalizacje elektrowni wiatrowych w ramach pierwszych dwóch projektów są już określone. 

Przy realizacji projektów na Żuławach Pomorskie Farmy Wiatrowe współpracują z hiszpańskim deweloperem Taiga Mistral. 

Jeden z projektów, w którym Taiga Mistral posiada większość udziałów, ma powstać w pobliżu wsi Nowotna. Czytaj więcej o wspólnych planach Petrolinvestu i firmy Taiga Mistral na Gramwzielone.pl w artykule: Mieszkańcy przeciwko wiatrakom na Żuławach.

gr