Już za tydzień najważniejsze w tym roku spotkanie polskiej branży energetyki wiatrowej

Już za tydzień najważniejsze w tym roku spotkanie polskiej branży energetyki wiatrowej
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

{więcej}Już niebawem Serock stanie się europejską stolicą energetyki wiatrowej. Wszystko za sprawą rozpoczynającej się VIII edycji Konferencji i Targów PSEW. W ciągu dwóch dni będziemy świadkami debaty na temat przyszłości energetyki wiatrowej w Polsce. Uczestnicy wysłuchają między innymi wystąpienia dyrektora generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej EWEA – Thomasa Beckera oraz transmitowanych z Brukseli przemówień Connie Hedegaard – Komisarz ds. Klimatu oraz Günthera Oettingera – Komisarza ds. energii.
 
Energetyka odnawialna w Polsce znajduje się obecnie w szczególnym i trudnym momencie. Jest to spowodowane zarówno brakiem ustawy o OZE, jak również problemem sztucznie generowanej nadpodaży świadectw pochodzenia, których wartość podlega drastycznym wahaniom. Stanowi to realne zagrożenie dla zrealizowanych i będących w toku inwestycji w sektorze OZE. Dlatego znaczenie tegorocznej Konferencji, jako platformy umożliwiającej dialog i współpracę przedstawicieli sektora OZE, są nie do przecenienia.
 
– Konferencja i Targi PSEW to 500 uczestników, 2 dni wykładów i dyskusji, ponad 45 polskich i europejskich ekspertów, 50 wystawców z całej Europy. To jedyne wydarzenie w Polsce, które w tak kompleksowy sposób pokazuje jak bardzo nasza branża jest ważna dla polskiego sektora energetyki. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że tylu znamienitych gości zdecydowało się na przyjazd do Serocka – mówi Ewa Kurdyła, Dyrektor PSEW.    
 
W programie tegorocznej konferencji dominują wystąpienia poświęcone analizie efektów wejścia w życie ustawy o OZE, które będą nie tylko źródłem wiedzy, ale przede wszystkim umożliwią wymianę doświadczeń i rzetelną dyskusję. W trakcie trzech sesji tematycznych (Energetyka wiatrowa – perspektywy rozwoju, Ekonomia i Energetyka, Człowiek i Środowisko) wykłady wygłosi ponad 45 panelistów m.in. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP – Olgierd Dziekoński. Tradycyjnie na równolegle trwające Targi ściągną przedstawiciele największych firm działających w branży. Przewidujemy, że w tym roku około 50 wystawców z całej Europy zaprezentuje listę nowych produktów, usług i rozwiązań technologicznych z zakresu energetyki wiatrowej.
 
Wierzymy, że z Serocka popłynie bardzo mocny głos, mówiący o stworzeniu korzystnego klimatu dla rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce. Dodatkowe informacje oraz program VIII Konferencji i Targów PSEW (24-25 kwietnia w Serocku) są dostępne na stronie http://www.psew2013.com.pl

PSEW

REKLAMA
REKLAMA