
Samsung będzie odzyskiwać kobalt ze zużytych baterii
Wraz z rozwojem elektromobilności, na światowych rynkach wzrasta zapotrzebowanie na kobalt, a wraz z nim pną się w górę ceny – informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.
Wraz z rozwojem elektromobilności, na światowych rynkach wzrasta zapotrzebowanie na kobalt, a wraz z nim pną się w górę ceny – informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.
Unia Europejska chce budować przemysł, który dostarczy ogniwa i baterie potrzebne do budowy samochodów elektrycznych czy stacjonarnych magazynów energii. Polska ma się włączyć w ten projekt, a w przyszłym tygodniu nasze uniwersytety mają ogłosić wspólną inicjatywę w tym obszarze.
Niemcy intensywnie szukają sposobów na efektywny sposób zmagazynowania nadwyżek energii elektrycznej produkowanej przez elektrownie wiatrowe czy fotowoltaiczne. Siemens i Bilfinger zbudują nietypowy magazyn energii, w którym będzie ona przechowywana z wykorzystaniem skał.
Amerykański producent samochodów elektrycznych coraz mocniej rozwija swój „energetyczny” biznes związany z magazynami energii. Wejście w fotowoltaikę po przejęciu SolarCity na razie nie skutkuje jednak wzrostem sprzedaży PV. Jak ten fakt tłumaczy Tesla?
Należąca do szwedzkiego rządu agencja energetyczna poinformowała, że zainwestuje w budowę pilotażowych linii produkcji baterii, które mają znaleźć zastosowanie w samochodach elektrycznych czy stacjonarnych magazynach energii. To kolejny inwestor w przedsięwzięciu realizowanyn przez b. dyrektora w Tesli Petera Carlssona...
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpoczyna realizację programu dotyczącego magazynowania wodoru. Jego celem jest opracowanie nowatorskiego, mobilnego zbiornika wodoru z przeznaczeniem do wykorzystania z ogniwami paliwowymi.
W Australii powstanie wirtualna elektrownia złożona z tysięcy małych instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii. Będzie to kolejny projekt z udziałem Tesli realizowany w tym kraju...
Międzynarodowa grupa bankowa, właściciel działającego w Polsce banku BZ WBK, zainwestuje w portfolio projektów bateryjnych magazynów energii, które powstaną w Wielkiej Brytanii.
Amerykański oddział niemieckiego koncernu energetycznego oddał do użytku dwa duże, przemysłowe magazyny energii, które będą gromadzić nadwyżki energii wiatrowej i których zadaniem będzie również regulacja sieci.
Scania dołącza do grona inwestorów, którzy dołożą się do realizowanego przez szwedzką firmę Northvolt projektu największej europejskiej fabryki baterii, które znajdą zastosowanie w samochodach elektrycznych.
Budowa obecnie największego na świecie bateryjnego magazynu energii zakończyła się dwa miesiące temu, a instalacja zrealizowana w Australii przez Teslę już pokazała swoje możliwości jeśli chodzi o wspomaganie pracy sieci, a także potencjał generowania sporych zarobków na charakteryzującym się ogromnymi wahaniami cen...
Francuski deweloper zapowiada budowę w australijskim stanie Quensland magazynu energii, który może być największym na świecie tego rodzaju urządzeniem...
Wczoraj, tj. 18 stycznia, weszła w życie ustawa o rynku mocy...
Francuski koncern energetyczny Engie oraz wywodzący się z Australii i szczególnie aktywny na brytyjskim rynku OZE fundusz Macquire zainwestują w działającego na Wyspach producenta magazynów energii, który do ich budowy wykorzystuje baterie z „drugiej ręki” stosowane wcześniej w autach elektrycznych.
Japońska firma GS Yuasa Corporation ogłosiła, że uruchomi na Węgrzech fabrykę baterii litowo-jonowych, które znajdą zastosowanie m.in. w samochodach elektrycznych. Produkcję baterii Li-Ion w tym kraju rozpoczną również dwie firmy z Korei Południowej.