
BYD buduje jedną z największych fabryk baterii
BYD buduje jedną z największych fabryk baterii litowo-jonowych przeznaczonych do samochodów elektrycznych. W 2019 r. moce produkcyjne zakładu wyniosą 24 GWh rocznie...
BYD buduje jedną z największych fabryk baterii litowo-jonowych przeznaczonych do samochodów elektrycznych. W 2019 r. moce produkcyjne zakładu wyniosą 24 GWh rocznie...
Budowa pilotażowego systemu magazynowania energii elektrycznej w powiązaniu z istniejącą infrastrukturą energetyczną to nowy projekt Taurona realizowany w województwie opolskim. Powstający magazyn energii ma w bardziej efektywny sposób gospodarować energią elektryczną oraz dystrybuować ją do użytkowników końcowych.
To pokazuje, jak zmienia się przemysł motoryzacyjny i jak wiele zaczyna mieć wspólnego z rozproszoną energetyką. Największy w Europie operator salonów samochodowych będzie sprzedawać domowe magazyny energii i stacje ładowania aut na prąd.
To pokazuje, jak zmienia się przemysł motoryzacyjny i jak wiele zaczyna mieć wspólnego z rozproszoną energetyką. Największy w Europie operator sieci salonów samochodowych będzie sprzedawać domowe magazyny energii i stacje ładowania aut na prąd.
W efekcie przeprowadzonej dwa lata temu aukcji na usługi w zakresie regulacji częstotliwości sieci operator brytyjskiego systemu elektroenergetycznego National Grid podpisał umowy na baterie o łącznej mocy 200 MW. Właśnie uruchomiono przedostatni z zakontraktowanych wówczas bateryjnych magazynów energii.
Władze amerykańskiego stanu przyjęły, że do końca przyszłej dekady zielona energia pokryje połowę stanowego miksu energetycznego. Aby było to możliwe, konieczne jest zwiększenie potencjału magazynowania energii. Nowy Jork właśnie przedstawił założenia strategii, która ma do tego doprowadzić.
Daimler w tym roku wycofał się z oferowania domowych magazynów energii, nie rezygnuje jednak z ekspansji w obszarze przemysłowego magazynowania energii. Nowy projekt, w który zaangażował się niemiecki gigant motoryzacyjny, zakłada postawienie dużego bateryjnego magazynu energii na terenie po byłej elektrowni węglowej.
Niemiecki koncern dostrzega ogromny potencjał w technologii magazynowania energii. Świadczą o tym działania podjęte w zakresie technologii baterii litowo-jonowych, ale także nowatorskie przedsięwzięcia mające wykazać potencjał alternatywnych sposób gromadzenia energii.
Nowy model naliczania opłat za dystrybucję, który chcą wprowadzić Norwegowie, ma skłonić odbiorców do szukania oszczędności poprzez instalowanie własnych magazynów energii. Skorzystać ma cały system energetyczny, ponieważ magazynowanie ograniczy konieczność modernizowania sieci i zwiększania zdolności przesyłu energii.
Włoski koncern energetyczny będący globalnym liderem w inwestycjach w odnawialne źródła energii uruchomił swój pierwszy przemysłowy, bateryjny magazyn energii, który będzie świadczyć usługi bilansowania na rzecz operatora brytyjskiego systemu elektroenergetycznego.
Ministerstwo Energii podpisało kolejne umowy o dofinansowanie projektów złożonych w ramach poddziałania 1.1.2 „Wspieranie projektów dotyczących budowy oraz przebudowy sieci umożliwiających przyłączanie jednostek wytwarzania energii z OZE” oraz 1.4...
Magazynowanie energii elektrycznej z wykorzystaniem wodoru może wypełnić lukę, dostarczając energię w dłuższych przedziałach czasu, nieosiągalnych dla bateryjnych magazynów energii. Ta technologia nie znajduje jednak na razie szerszego zastosowania na rynku ze względu na relatywnie wysoki koszt...
Dwie brytyjskie firmy działające dotąd na rynku odnawialnych źródeł energii przygotowały wspólna ofertę, w ramach której brytyjskie firmy będą mogły otrzymać bateryjne magazyny energii bez jakichkolwiek początkowych kosztów.
Magiczna granica dla technologii litowo-jonowej to 100 USD/kWh. Kiedy ceny baterii Li-Ion spadną poniżej tego poziomu? Elon Musk zapewnia, że pokonanie tej granicy to kwestia najbliższych miesięcy – jednak na razie tylko na poziomie kosztu ogniw, ale jeszcze nie całych baterii.
W brytyjskim systemie elektroenergetycznym pojawia się coraz więcej bateryjnych magazynów energii, które mają stabilizować jego pracę i przyjmować nadwyżki energii ze źródeł odnawialnych...