Ustawa o OZE w marcu nie trafi do Sejmu. Trwają dalsze prace

Ustawa o OZE w marcu nie trafi do Sejmu. Trwają dalsze prace
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Marie-Hélène Cingal, flickr cc-by-2.0

{więcej}Kolejne przedłużenie prac nad ustawą o OZE. Wbrew zapowiedziom przedstawicieli rządu, ustawa o odnawialnych źródłach energii nie trafi do Sejmu jeszcze w marcu br.
 
Jak informuje portal wnp.pl, w zaplanowanym na 25 marca porządku obrad posiedzenia Rady Ministrów, nie ma punktu dotyczącego ustawy o OZE. Oznacza to, że jeśli ustawa nie zostanie przyjęta przez rząd, to nie może ona trafić do Sejmu.
 
Jak informował wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz, prace na komisji prawniczej, która według niego była ostatnią przeszkodą, aby projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii trafił na posiedzenie Rady Ministrów, zostały zakończone w połowie marca br.

Jednak z informacji, do których dotarł portal Gramwzielone.pl wynika, że 18 marca podczas obrad Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej i Środowiska działającego przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, gdzie rozpatrywany był projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii projektodawcy ustosunkowali się i przyjęli większość uwag strony samorządowej.
 
Niestety na posiedzenie Zespołu nie dotarły  wszystkie materiały, dlatego też ustalono, że w dniu 25 marca br. strona samorządowa będzie ponownie obradować w godzinach wieczornych uzgadniając stanowisko, a w dniu następnym 26 marca br. kwestia ta ma być ponownie rozpatrywana na posiedzeniu Zespołu, gdzie projekt ustawy zostanie ostatecznie (lub nie) przegłosowany.

REKLAMA

W przypadku pozytywnego przyjęcia w dalszym etapie projekt ustawy o OZE trafi na posiedzenie Rady Ministrów, a następnie zostanie skierowany do Sejmu.

REKLAMA

Przypomnijmy tylko, że Komitet Stały Rady Ministrów już na początku lutego przyjął projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, pozytywnie rekomendując przyjęcie go przez rząd.

gramwzielone.pl