REKLAMA
 
REKLAMA

10 mld euro na rozwój nowych technologii

10 mld euro na rozwój nowych technologii
fot. Pixabay - kiquebg

Fundusz EIT InnoEnergy podsumował swoje działania w ostatnich miesiącach. W całej Europie wsparł już około 500 spółek.

EIT InnoEnergy koncentruje się na wspieraniu transformacji energetycznej. Fundusz wylicza, że w efekcie inwestycji powstało prawie 40 tys. nowych miejsc pracy, a pół miliona gospodarstw domowych w krajach rozwijających się otrzymało dostęp do energii. Podjęte działania mają także skutkować znaczną redukcją emisji dwutlenku węgla. Do 2030 roku działalność ta powinna przełożyć się na zmniejszenie emisji o ponad 2 Gt ekwiwalentu CO2. Przyniesie to oszczędność energii o wartości niemal 13 mld euro.

Jak zaznacza EIT InnoEnergy, wspierane technologie i kompetencje są niezbędne do realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu i mają na celu ułatwienie procesu dekarbonizacji. Dotychczas fundusz wsparł około 500 spółek w Europie. Wartość 10 z nich przekroczyła 100 mln euro, a wartość trzech – 1 mld euro.

Inwestycje nie tylko w zieloną energię i ekologię

Spółki portfelowe EIT InnoEnergy pozyskały dotychczas niemal 10 mld euro na rozwój innowacyjnych rozwiązań. Pozwoliło to wprowadzić na rynek ponad 300 nowych produktów opartych na nowych technologiach. EIT InnoEnergy wspiera innowacje w takich obszarach, jak: magazynowanie energii, zielony wodór, odnawialne źródła energii, recykling i gospodarka obiegu zamkniętego, transport i mobilność, a także zrównoważone budownictwo i smart city.

Spółki portfelowe EIT InnoEnergy wygenerowały do 2022 roku ponad 700 mln przychodów.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA