Największa transakcja w historii rynku OZE

Największa transakcja w historii rynku OZE
Fot. Equis Energy

Singapurski deweloper Equis Energy, którego portfolio zrealizowanych i znajdujących się w trakcie realizacji projektów wynosi ponad 11 GW, został sprzedany w ramach transakcji, której wartość wynosi 5 miliardów dolarów.

Grupa Equis sprzedaje swoją, działającą w branży OZE spółkę Equis Energy funduszowi Global Infrastructure Partners, który oprócz energetyki inwestuje m.in. w sektorach transportu oraz gospodarki wodnej i ściekowej. Transakcja zostanie teraz poddana audytowi regulatorów i powinna zostać sfinalizowana w I kwartale 2018 r.

REKLAMA

Equis Energy to największy niezależny producent energii (Independent Power Producer, IPP) w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Utrzymuje 15 biur w 8 krajach, zatrudniając ponad 300 pracowników.

REKLAMA

Portfel mającej siedzibę w Singapurze firmy obejmuje ponad 100 działających farm wiatrowych, elektrowni fotowoltaicznych oraz elektrowni wodnych, których łączna moc sięga 4,9 GW (2,4 GW w fotowoltaice oraz 2,3 GW w wietrze). Dodatkowo w trakcie rozwoju jest ponad 70 projektów o łącznej mocy 6,2 GW, w tym 4,3 GW w fotowoltaice. Te inwestycje są zlokalizowane w Australii, Japonii, Indiach, Indonezji, na Filipinach i w Tajlandii. 

red. gramwzielone.pl