Na tej platformie inwestorzy znajdą finansowanie OZE

Na tej platformie inwestorzy znajdą finansowanie OZE
Nikolaj Martyniuk, współtwórca i CEO WePower

Litewski startup WePower poinformował o zebraniu sporych funduszy na uruchomienie bazującej na technologii blockchain internetowej platformy handlu energią, która ma ułatwić pozyskanie finansowania na inwestycje w odnawialne źródła energii. 

WePower podaje, że dzięki przeprowadzonemu tzw. ICO (ang. Initial Coin Offering) dotąd uzbierał w sumie 40 mln dolarów, które przekazało mu ponad 22,93 tys. osób i instytucji, co oznacza największe w historii ICO w obszarze energetyki. Czym jest ICO? To działanie startupów mające na celu zebranie kapitału poprzez dystrybucję części posiadanych środków – w tym przypadku „energetycznych” tokenów.

Wśród inwestorów znaleźli się Galaxy Investment Partners, DNA Fund, BlockchainIL, LDJ Capital, Science, OGroup / Kryptsu, PrimeBlock Capital, AlgoLedge, Connect Capital, Everblue Capital.

REKLAMA

WePower zapewnia, że zebranie na tworzonej platformie już około 50 tys. zarejestrowanych użytkowników potwierdza, że energia odnawialna to jeden z najbardziej wspieranych obszarów przez społeczności związane z technologią blockchain.

REKLAMA

Dzięki platformie tworzonej przez WePower, inwestorzy planujący budowę elektrowni OZE mają zyskać możliwość zebrania na nie funduszy – poprzez sprzedaż posiadanych tokenów odbiorcom zyskującym szansę na zabezpieczenie dostaw energii po konkurencyjnej cenie. – Tokenizacja energii zapewnia płynność i zwiększa dostęp do kapitału – zapewnia litewski startup.

W ten sposób tworzony jest globalny system finansowania inwestycji w energetyce odnawialnej, a jednocześnie powstaje transparentna platforma handlu energią, pokazująca, kiedy i ile energii z instalacji sfinansowanych z pomocą WePower trafiło do sieci.  

Litwini zapewniają, że w przeciwieństwie do innych podobnych platform, są skupieni na współpracy z tzw. utilities. WePower posiada umowy o współpracy m.in. z litewskim ministerstwem energii.
 

red. gramwzielone.pl