Ponad 20 mln zł na wymianę źródeł ciepła w woj. łódzkim

Dzisiaj stratuje nabór wniosków w kolejnym konkursie na unijne dotacje związane z poprawą efektywności energetycznej na terenie województwa łódzkiego. To dopiero pierwszy (i ostatni) nabór wniosków w konkursie związanym z energetyką, który jest rozpoczynany w tym roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Zarząd Województwa Łódzkiego dzisiaj rozpoczyna nabór wniosków na unijne dofinansowanie w konkursie RPLD.04.04.00-IZ.00-10-001/18, działanie 4.4 „Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Dofinansowanie można przeznaczyć na inwestycje zwiększające efektywność energetyczną i ograniczające zapotrzebowanie na energię w budynkach wraz z wymianą niskosprawnych i nieekologicznych źródeł ciepła na nowe źródła ciepła bardziej ekologiczne.

REKLAMA

Beneficjentami dofinansowania mogą być jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia.

REKLAMA

Maksymalna dopuszczalna kwota dofinansowania projektu nie została ustalona.

Do podziału jest 21,3 mln zł.

Nabór wniosków w konkursie RPLD.04.04.00-IZ.00-10-001/18 będzie prowadzony tylko do 9 listopada br. Ogłoszenie wyników ma nastąpić w lutym przyszłego roku.

gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.