Ponad 1,7 tys. miejsc pracy dzięki wsparciu InnoEnergy

Ponad 1,7 tys. miejsc pracy dzięki wsparciu InnoEnergy
Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy

InnoEnergy, największy w Europie fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart, opublikował raport, w którym wskazał na dotychczasowe efekty swojej działalności.

Jak wylicza InnoEnergy, dzięki wspieranym przez niego rozwiązaniom w ciągu 25 lat wygenerowane zostanie 1 147 GWh energii z czystych źródeł, oszczędności w kosztach energii sięgną 809,5 mln euro, a emisja dwutlenku węgla zmniejszy się o 5,5 mln ton, co odpowiadałoby wyeliminowaniu z ruchu drogowego aż 47 tys. samochodów.

InnoEnergy wylicza ponadto, że dzięki wspieranym startupom utworzono już 1741 nowych miejsc pracy.

REKLAMA

Nasze 200 startupów wprowadziło w życie innowacyjne technologie, które sprostają wyzwaniom energetycznym zmieniającego się społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o redukcję emisji gazów cieplarnianych czy tworzenie miejsc pracy, firmy te wywierają zauważalny wpływ na sposób, w jaki Europa postrzega, rozwija i wykorzystuje zrównoważoną energię – powiedziała podczas konferencji prasowej na TBB Elena Bou, dyrektor ds. innowacji w InnoEnergy.

Wśród startupów wspieranych przez InnoEnergy jest poznańska firma EasySolar, która stworzyła aplikację mającą uprościć i przyspieszyć proces sprzedaży instalacji fotowoltaicznych. Aplikacja służy do przygotowywania koncepcyjnego projektu, analizy finansowej oraz generowania profesjonalnej oferty instalacji PV.

Jak informował portal Gramwzielone.pl Marcin Dolata, CEO EasySolar, InnoEnergy zainwestował w jego firmę ponad 0,5 mln zł, obejmując 10 proc. udziałów. 

REKLAMA

Innym przykładem polskiej inwestycji InnoEnergy jest Gradis, który zaprojektował rozwiązanie dla oświetlenia zewnętrznego umożliwiające projektowanie, kontrolę oraz konserwację zarówno nowej jak i już istniejącej infrastruktury oświetleniowej. Gradis ma umożliwić redukcję zużycia energii aż do 80 proc.

InnoEnergy to fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart. Poprzez wiedzę, finansowanie oraz sieć kontaktów wspiera komercjalizację produktów i ich wprowadzenie na rynki międzynarodowe.

Fundusz jest obecny w czterdziestu krajach, gdzie współpracuje z ponad trzystoma partnerami – największymi koncernami przemysłowymi, ośrodkami badawczymi i akademickimi oraz przedsiębiorcami, inwestując co roku ok. 400 mln zł.

W ciągu siedmiu lat działalności InnoEnergy zainwestowało w projekty innowacyjne o łącznej wartości 8 mld zł. Dzięki temu wsparciu na rynek trafiło dotychczas osiemdziesiąt produktów.

Fundusz powstał w 2010 roku i posiada wsparcie Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.