J. Steinhoff: opieszałość legislacyjna rządu jest irytująca

J. Steinhoff: opieszałość legislacyjna rządu jest irytująca
Janusz Steinhof. Foto: DrabikPany, flickr cc-by-2.0

{więcej}Były wicepremier i minister gospodarki ocenił realizację polityki energetycznej, uznając problemy sektora energetycznego jako jedno z największych wyzwań rządu. 
 
W wywiadzie dla wnp.pl Janusz Steihoff skrytykował rząd za zwłokę w przygotowaniu ustaw energetycznych, oceniając politykę rządu w tym zakresie jako „zapowiedzi działań, które później nie są realizowane”. 

REKLAMA

Janusz Steihoff jako „nieudolne” określił przygotowywanie inwestycji w sektorze energetycznyn, podając przykład elektrowni jądrowej, która według wcześniejszych zapowiedzi rządu miała powstać do roku 2020, a nastepnie termin jej uruchomienia przełożono na 2025 rok. Janusz Steinhoff uznał ten termin za nierealny. 

– Nie wiemy, jakie będą koszty emisji dwutlenku węgla, nie wiemy, jak będą się kształtować ceny energii elektrycznej. Nie ma ustawy o odnawialnych źródłach energii. Ta opieszałość legislacyjna jest irytująca. Te zapowiedzi działań, które później nie są realizowane – są nagminne. To pokazuje słabość państwa – wnp.pl cytuje Janusza Steinhoffa. 
gramwzielone.pl

REKLAMA