Fortum postawi wielką farmę PV. Tania energia
Wywodzący się z Finlandii koncern energetyczny wygrał kolejną aukcję na budowę ogromnej elektrowni słonecznej w Indiach. Spółka ujawniła, za ile będzie sprzedawać energię.
Wywodzący się z Finlandii koncern energetyczny wygrał kolejną aukcję na budowę ogromnej elektrowni słonecznej w Indiach. Spółka ujawniła, za ile będzie sprzedawać energię.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), Enea Operator i Tauron Dystrybucja podpisały porozumienie o koordynacji rozwoju sieci przesyłowej i dystrybucyjnej w zachodniej Polsce. Powstanie m.in. nowa stacja elektroenergetyczna w Żaganiu oraz zostanie tam rozbudowana lokalna sieć...
Prezydent podpisał przyjętą przez parlament nowelizację ustawy zmieniającej przepisy ustawy z 28 grudnia 2018 r., której celem jest powstrzymanie wzrostu kosztów energii dla odbiorców końcowych. Najważniejsza zmiana to przywrócenie URE decyzyjności w zakresie ustalania taryf sieciowych.
Mieszkańcy Oslo od poniedziałku zapłacą za parkowanie podczas ładowania swoich aut elektrycznych. Chociaż miejska sieć będzie mogła wkrótce obsługiwać jednocześnie 2 tys. e-samochodów, to i tak coraz trudniej znaleźć wolne miejsca przy miejskich “słupkach”. To także lekcja dla polskich samorządów.
Na przedsięwzięcia związane z produkcją energii cieplnej Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył kolejne 200 mln zł. To już piąty nabór finansowany z Funduszu Spójności. Zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie od 30 marca do 28 maja 2019 r.
Sieć sklepów Leroy Merlin wprowadza do swojej oferty urządzenia dedykowane prosumentom, m.in. kompletne domowe instalacje fotowoltaiczne. Pierwszym rynkiem, na którym zostanie uruchomiona taka oferta, jest Hiszpania.
Opublikowany w ubiegłym tygodniu projekt nowelizacji ustawy o OZE ma za zadanie umożliwić przeprowadzenie tegorocznych aukcji, w których gwarancje sprzedaży energii miałyby objąć zwłaszcza lądowe elektrownie wiatrowe o docelowej mocy około 2,5 GW. Tak przynajmniej wynika z rządowych szacunków...
Francuski koncern paliwowy po raz kolejny zwiększył swoje zaangażowanie w obszarze odnawialnych źródeł energii – tym razem przejmując dewelopera aktywnego na kilku europejskich rynkach, w tym w Polsce.
Ubiegłoroczny wzrost cen energii elektrycznej i zielonych certyfikatów przełożył się na wyraźną poprawę sytuacji finansowej w segmencie OZE u największego krajowego producenta energii, w tym energii odnawialnej, czyli w Polskiej Grupie Energetycznej.
Niemal dokładnie w 4 lata od uchwalania ustawy o OZE (22 lutego 2015 r.) pojawiły się jednocześnie dwie naprawdę pozytywne inicjatywy legislacyjne, zwiastujące po raz pierwszy zmianę polityki wobec odnawialnych źródeł energii na lepszą, nareszcie – pisze Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.
Z raportu będącego efektem badań jakości złóż węgla w okolicach Bełchatowa wynika, że po roku 2021 największa na świecie elektrownia na węgiel brunatny będzie zmuszona przejść na gorszej jakości surowiec z odkrywki „Szczerców”.
Państwowy koncern energetyczny odnotował w 2018 roku mniejszy wynik w ujęciu EBITDA od zanotowanego w 2017 roku. W ubiegłym roku segment dystrybucji odpowiadał znowu za około 4/5 zysku wypracowanego przez Energę.
Duński rząd potwierdził, że w tym roku zostanie przeprowadzona pierwsza z aukcji dla morskiej energetyki wiatrowej, których realizację zaplanowano w nowej, przyjętej w ubiegłym roku krajowej strategii energetycznej...
Już wszystkie państwa członkowskie UE wyspowiadały się Brukseli ze swych energetycznych planów. Czesi stawiają na atom, Słowacy na kogenerację, Rumuni na OZE, ale nie rezygnują z węgla.
Ministerstwo Energii wczoraj opublikowało projekt nowelizacji ustawy o OZE. Zaproponowane przepisy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom inwestorów szykujących projekty wiatrowe i fotowoltaiczne do kolejnych, zaplanowanych na ten rok aukcji...