
Krzem od REC z najniższym śladem węglowym na rynku
Grupa REC pochwaliła się, że należący do niej producent krzemu wykorzystywanego do produkcji ogniw fotowoltaicznych otrzymał certyfikat potwierdzający najniższy ślad węglowy na rynku.
Grupa REC pochwaliła się, że należący do niej producent krzemu wykorzystywanego do produkcji ogniw fotowoltaicznych otrzymał certyfikat potwierdzający najniższy ślad węglowy na rynku.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przetestuje system, który ma pozwolić na bilansowanie w czasie rzeczywistym energii elektrycznej pochodzącej z rozproszonych instalacji wytwórczych poprzez zdalne zbieranie danych z liczników i zarządzanie urządzeniami pobierającymi energię elektryczną...
Urząd Regulacji Energetyki poinformował, że wytwórcy energii w wysokosprawnej kogeneracji, którzy chcą uzyskać wsparcie za okres od początku 2019 r., powinni do połowy kwietnia wystąpić do Zarządcy Rozliczeń z wnioskiem o wypłatę premii gwarantowanej do 15 kwietnia br.
Nowym trendem na globalnym rynku fotowoltaicznym są moduły fotowoltaiczne o wysokiej mocy przekraczajacej 500 Wp. W ten trend wpisuje sie szwajcarska firma SWISS SOLAR AG, która produkuje wysokowydajne moduły złożone z dwóch typów ogniw 182 mm i 210 mm.
Zapraszamy na szkolenie i warsztaty on-line „Modele pozyskiwania energii z OZE przez odbiorców przemysłowych”, które odbędą się31 marca 2021 r.
Dania to pionier i globalny lider w rozwoju technologii wiatrowej. Teraz Duńczycy potwierdzają kolejnym projektem, że podobną pozycję chcą zbudować w obszarze wodoru, który będzie produkowany z wykorzystaniem nadwyżek energii generowanej przez elektrownie wiatrowe.
Stworzenie takiego potencjału produkcyjnego w całym łańcuchu dostaw dla europejskiego rynku fotowoltaicznego i uzależnienie się od zewnętrznych dostawców to cel inicjatywy, która została ogłoszona wczoraj przez przedstawicieli unijnego sektora fotowoltaicznego, Komisji Europejskiej oraz rządu Francji.
O tym, jak buduje się bateryjne magazyny energii i na co zwrócić uwagę, opowiada Adam Zalewski z firmy Griffin Group Energy, jednej z najbardziej doświadczonych polskich firm w realizacji tego rodzaju inwestycji.
Kolejny zagraniczny inwestor chce budować portfel elektrowni fotowoltaicznych w Polsce. Tym razem inwestycje na naszym rynku naziemnej fotowoltaiki zapowiedział brytyjski deweloper Pathfinder Clean Energy.
Działająca dotąd głównie na rynku dachowych instalacji fotowoltaicznych firma Edison Energia rozszerza działalność na obszar naziemnej fotowoltaiki. Firma podkreśla, że na swoich farmach PV wykorzysta jako pierwsza w Polsce dwustronne moduły fotowoltaiczne Jinko Solar o mocy wynoszącej aż 525 Wp.
Portugalska grupa EDP, która jest głównym udziałowcem działającego m.in. w Polsce dewelopera odnawialnych źródeł energii EDPR, zapowiedziała inwestycje w magazyny energii...
PGE we współpracy z konsorcjum Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i MEWO S.A...
Projekt-Solartechnik Development jest zainteresowany zakupem projektów farm PV. Chętnie posłużmy naszym wsparciem merytorycznym podczas całego procesu. Dopuszczamy płatności etapowe oraz wsparcie w opłaceniu kaucji na poczet wydania warunków przyłączeniowych i udziału w aukcji URE...
Przedstawiciele dwóch gmin z województwa podlaskiego podpisali umowy o unijne dofinansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii. W sumie do podlaskich gmin z ostatniego konkursu na unijne dotacje na OZE trafi prawie 60 mln zł.
Węgierski regulator rynku energetycznego MEKH rozstrzygnął drugą neutralną technologicznie aukcję dla odnawialnych źródeł energii, w której inwestorzy mogli zabezpieczyć 15-letnie kontrakty różnicowe. Ta aukcja, podobnie jak poprzednia, została zdominowana przez firmy z branży fotowoltaicznej...