
Rząd szykuje Strategię wodorową Polski do 2030 r.
Ministerstwo Klimatu rozpoczyna prace nad rządową strategią rozwoju niskoemisyjnych technologii produkcji energii z wykorzystaniem wodoru.
Ministerstwo Klimatu rozpoczyna prace nad rządową strategią rozwoju niskoemisyjnych technologii produkcji energii z wykorzystaniem wodoru.
Polskie zakłady firmy Cemex będą zasilane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Zapewni ją Polska Grupa Energetyczna, a potwierdzeniem dostarczenia zielonej energii mają być gwarancje pochodzenia wydane na odpowiedni wolumen skonsumowanej energii.
Elektryczne rowery testowane na Półwyspie Helskim w ramach projektu PKP TELKOL są zasilane energią słoneczną z paneli Columbus Energy. Firma zamontowała swoją instalację fotowoltaiczną na specjalnej stacji do ładowania jednośladów.
Energa uruchomiła na zrekultywowanych terenach pokopalnianych w Przykonie w województwie wielkopolskim farmę wiatrową o mocy 31 MW. Poprzednie instalacje OZE Energa uruchamiała jeszcze w wygaszonym dla nowych inwestycji w 2016 roku systemie zielonych certyfikatów...
Trzy projekty fotowoltaiczne Polskiej Grupy Górniczej S.A. uzyskały pozytywną ocenę w konkursie o unijne dofinansowanie prowadzonym przez NFOŚiGW. Wartość dotacji może sięgnąć 85 proc. kosztów inwestycji planowanych przez PGG.
Taką deklarację złożył wczoraj minister energii Michał Kurtyka podczas konferencji zorganizowanej przez Bloomberg New Energy Finance. Rządowe plany jeśli chodzi o udział energii odnawialnej w polskim miksie energetycznym nie wyglądają już jednak tak imponująco.
Ostatnia aukcja dla inwestorów chcących wybudować ogromne elektrownie fotowoltaiczne w Indiach przyciągnęła kilka europejskich firm, które zgodziły sie na sprzedaż energii po wyjatkowo niskich cenach.
Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w ramach funduszu innowacyjnego mającego być jednym z największych na świecie programów demonstracyjnych w zakresie innowacyjnych technologii niskoemisyjnych...
Norweski koncern energetyczny Statkraft świadczy usługi mające na celu stabilizowanie popytu i podaży na energię w systemie elektroenergetycznym W. Brytanii, w którym coraz większą rolę zaczynają odgrywać niesterowalne źródła energii odnawialnej...
Stalowy potentat przygotowuje projekty elektrowni fotowoltaicznych. Produkowana przez nie energia ma obniżyć koszty funkcjonowania jego oddziału w RPA. Wcześniej ArcelorMittal z tego samego powodu doprowadził do uruchomienia m.in. największej dachowej instalacji fotowoltaicznej w Belgii.
W ciągu ostatnich trzech lat w Rosji powstały farmy wiatrowe o mocy kilkuset megawatów, a obecnie trwa budowa kolejnych – w tym największej na świecie farmy wiatrowej, która powstanie za kołem podbiegunowym.
U wybrzeży Szwecji powstanie morska farma wiatrowa, która będzie produkować energię wykorzystywaną w elektrolizerach wytwarzających tzw. zielony wodór.
Obsługujący system energetyczny we wschodniej części Niemiec operator 50Hertz deklaruje przygotowanie się na sytuację, w której całość energii przesyłanej jego sieciami będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych...
Ostatnie sześć miesięcy to najlepsza pierwsza połowa roku pod względem obrotów energią elektryczną w historii Towarowej Giełdy Energii. Obroty na rynku energii elektrycznej wyniosły 129,4 TWh, co oznacza wzrost o 1/3 w porównaniu do obrotów z analogicznego okresu 2019 r...
W ubiegłym miesiącu Towarowa Giełda Energii odnotowała wyraźny wzrost sprzedaży świadectw pochodzenia energii odnawialnej w notowaniach sesyjnych w stosunku do sprzedaży z wcześniejszego miesiąca. Wzrost obrotów podczas czerwcowych sesji nie pociągnął jednak za sobą wzrostu cen zielonych certyfikatów...