Elektryczne samochody dostawcze do wypożyczenia w stolicy. Jaka cena?

Elektryczne samochody dostawcze do wypożyczenia w stolicy. Jaka cena?
innogy Go

Wczoraj spółka innogy Polska uruchomiła w Warszawie pilotażową usługę elektrycznego car-sharingu samochodów dostawczych pod marką innogy go.

Pięć aut udostępnionych zostanie klientom sieci handlowych, zlokalizowanych w trzech punktach w Warszawie. Flotę innogy go uzupełnią dostawcze samochody marek Renault, Nissan, Volkswagen i MAN.

W 100 proc. elektryczne vany, z których mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać w ofercie innogy go, umożliwią im transport np. materiałów budowlanych czy zakupionych mebli bez konieczności posiadania własnego pojazdu przystosowanego do tego celu. Rozwiązanie może być także wykorzystane przy przeprowadzkach.

REKLAMA

W pilotażowej fazie projektu do użytku zostało oddanych 5 elektrycznych vanów, które będą czekały na klientów w trzech lokalizacjach: Ikea Targówek, Ikea Janki oraz Towarowa 22.

Po skorzystaniu z usługi będzie można oddać auto do jednej z tych stref, tak aby było od razu dostępne dla kolejnego użytkownika.

Koszt jazdy rozliczony zostanie godzinowo oraz minutowo i różnić się będzie w zależności od wybranej marki samochodu. Użytkownik nie będzie obciążany za przejechane kilometry, a jedynie za czas trwania usługi.

REKLAMA

Będzie można wybrać jeden z dwóch pakietów. W zależności od marki cena za minutę wyniesie 1,19 zł  w pakiecie Basic lub 1,39 zł w pakiecie Premium.

Auto będzie można wynająć również w pakietach. Za godzinę zapłacimy od 49 zł, a za 3 godziny od 139 zł, zaś w przypadku najmu na całą dobę cena wyniesie od 289 zł.

Usługa innogy go, uruchomiona w kwietniu br. przez innogy Polska, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem warszawiaków. Możliwość wynajmu aut elektrycznych na minuty, korzystanie z buspasów, brak konieczności opłacania parkowania oraz ekologiczny wymiar tej usługi są zaletami, które najczęściej wymieniają użytkownicy car sharingu innogy. Dlatego chcemy zaproponować mieszkańcom stolicy również pojazdy typu van – komentuje Janusz Moroz, członek zarządu ds. handlu w innogy Polska.

Aby wypożyczyć elektrycznego vana, wystarczy skorzystać z tej samej aplikacji innogy go, która jest dedykowana dla dostępnych obecnie w Warszawie BMW i3. Nowy użytkownik może zainstalować ją, pobierając z oficjalnego sklepu dla systemu Android lub iOS.

Po zarejestrowaniu się i podaniu danych utworzone zostanie konto użytkownika, dzięki któremu będzie można skorzystać z obu opcji: na mapie będą widoczne zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.