Credit Agricole sfinansuje budowę biogazowni w Polsce

Credit Agricole sfinansuje budowę biogazowni w Polsce
Agrikomp Polska

Credit Agricole i spółka agriKomp Polska nawiązały współpracę, na podstawie której bank sfinansuje budowę, modernizację i rozbudowę biogazowni rolniczych na terenie całej Polski. AgriKomp będzie oferował produkty finansowe Credit Agricole swoim klientom.

Dzięki współpracy z Credit Agricole klienci AgriKomp będą mogli skorzystać z Zielonego Kredytu Inwestycyjnego Credit Agricole, który przeznaczony jest na inwestycje w odnawialne źródła energii – w tym biogazownie – oraz modernizację gospodarstw rolnych.

Bank sfinansuje zarówno nowe inwestycje, jak również dostarczy środki przeznaczone na rozbudowę lub modernizację istniejących obiektów.

REKLAMA

Planujemy realizować kilkanaście tego typu inwestycji w ciągu roku, a Credit Agricole stał się właśnie naszym wiodącym partnerem finansowym. Jakość oferty banku i jej dostępność są tak atrakcyjne, że z pełnym przekonaniem będziemy proponować ją naszym klientom i partnerom – mówi Przemysław Krawczyk, prezes agriKomp Polska.

Zielony Kredyt Inwestycyjny na budowę biogazowni może zostać udzielony nawet na okres 20 lat do kwoty 20 mln zł. Bank ma refinansować nakłady inwestycyjne poniesione do 12 miesięcy przed datą złożenia wniosku kredytowego, a także oferuje refinansowanie wcześniej zaciągniętych kredytów inwestycyjnych na budowę biogazowni.

REKLAMA

Klienci i partnerzy firmy AgriKomp mogą skorzystać również z kredytu pomostowego na sfinansowanie podatku VAT oraz przyznanej dotacji do inwestycji.

– Do oceny każdej transakcji podchodzimy bardzo indywidualnie, mając na uwadze nie tylko założenia biznesplanu, ale też otoczenia mikro i marko ekonomicznego planowanego przedsięwzięcia oraz indywidualne potrzeby każdego klienta – komentuje Arkadiusz Krygier, dyrektor Departamentu Współpracy z Partnerami i Wsparcia Sprzedaży MŚP i Agrobiznesu.

AgriKomp Polska to jedna z najaktywniejszych firm na polskim rynku biogazowym. Do tej pory zbudowała dla swoich klientów w naszym kraju 22 instalacje biogazowe, z których moc najmniejszej wynosi 250 kW, a największej 999 kW.

Jak informuje w korespondencji z portalem Gramwzielone.pl Przemysław Krawczyk, prezes Agrikomp Polska, w przyszłym miesiącu kierowana przez niego spółka rozpocznie budowę kolejnych 6 biogazowni, a plan na cały 2023 rok zakłada rozpoczęcie realizacji w sumie 17 instalacji biogazowych.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.