REKLAMA
 
REKLAMA

Dotacje na wymianę urządzeń grzewczych. Energa przyjmuje wnioski

Dotacje na wymianę urządzeń grzewczych. Energa przyjmuje wnioski
fot. Fulvio Ciccolo/Unsplash

Program „Eko dofinansowanie 2023” prowadzony przez Energę Obrót ma pomóc w zwiększeniu efektywności energetycznej domu i obniżeniu rachunków za ogrzewanie. Trwa nabór wniosków. 

Spółka Energa Obrót z Grupy Orlen uruchomiła program o nazwie „Eko dofinansowanie 2023”. Przewiduje on wsparcie finansowe na wymianę urządzenia grzewczego.

Jak podaje Energa, każdy klient, który ma w domu przestarzałe, mało wydajne urządzenie grzewcze, może je wymienić na bardziej energooszczędne i ekologiczne, korzystając z udzielanego dofinansowania. Wysokość dotacji może wynieść do 2207,13 zł.

REKLAMA

Urządzenia objęte programem

Głównym celem programu jest podwyższenie klas energetycznych używanych urządzeń grzewczych oraz redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Do dofinansowania kwalifikują się następujące urządzenia:

  • kocioł niskotemperaturowy na paliwo gazowe, paliwo ciekłe lub biomasę;
  • kocioł kondensacyjny opalany gazem ziemnym lub olejem opałowym lekkim;
  • podgrzewacz elektryczny (przepływowy lub akumulacyjny);
  • pompa ciepła.

Spółka informuje, że jej doradcy oferują pomoc w wyborze pompy ciepła. Rodzaje urządzeń objętych dofinansowaniem wymienione są w regulaminie programu.

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą do końca listopada br.

REKLAMA

Od czego zależy wysokość dofinansowania?

Energa ustali wysokość dofinansowania m.in. na podstawie wieku budynku i rodzaju wybranego ogrzewania. Jak informuje, środki będą wypłacane w ciągu 30 dni po podpisaniu umowy na dofinansowanie i przedstawieniu faktury dokumentującej zakup urządzenia grzewczego oraz jego montaż, a także podpisaniu specjalnego oświadczenia potwierdzającego wymianę urządzenia grzewczego.

Dofinansowanie mogą otrzymać także klienci, którzy już wymienili urządzenie grzewcze. Ważne jest, by wymiana nastąpiła w roku 2023.

Energa podkreśla również, że dotacje w ramach programu „Eko dofinansowanie 2023” nie jest wliczane do podstawy opodatkowania i można je łączyć np. ze środkami z rządowego programu Czyste Powietrze.

Szczegółowe informacje na temat naboru oraz regulamin programu można znaleźć na stronie Energi Obrót.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Szukają kolejnych łosi którzy wtopią na pompach pp i będą krojeni do kresu życia na rachunkach przez nich wystawianych. Można to porównać do dilera dającego pierwszą działkę gratis…..

Zło dzieje się bez kremacji

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA