Tauron: Fotowoltaika z bezpłatnym kredytem

Tauron: Fotowoltaika z bezpłatnym kredytem

Warto zostać samodzielnym producentem zielonej energii i rozważyć zakup instalacji fotowoltaicznej przekonuje Tauron, zachęcając do skorzystania ze swojej oferty na fotowoltaikę bezpłatnym kredytem.

Tauron ma oferować na zakup instalacji fotowoltaicznych bezpłatny kredyt ratalny z RRSO wynoszącym 0 procent. Klient nie zapłaci ani odsetek, ani prowizji. Te koszty ma wziąć na siebie spółka.

Dodatkowo Tauron proponuje rozwiązanie, zgodnie z którym każdy przyszły prosument korzystający z jego oferty otrzyma dodatkowo zwrot za skonsumowaną energię elektryczną w wysokości do 2 proc. kosztów instalacji

REKLAMA

Tauron wylicza, że instalacja fotowoltaiczna złożona z 15 paneli wystarcza do zaspokojenia potrzeb energetycznych domu jednorodzinnego konsumującego w skali roku 4,5 MWh energii elektrycznej. Spółka przekonuje, że taka ilość energii pozwoli zarówno na codzienne korzystanie z urządzeń AGD, jak i ogrzewanie domu jesienią i wiosną.

REKLAMA

Jak podkreśla Tauron, gdy domownicy zużywają więcej lub mniej prądu, niż w danym momencie produkują panele fotowoltaiczne, nie muszą się niczym martwić. Instalacja podłączona jest do sieci energetycznej, z której w każdym momencie można pobrać potrzebną ilość prądu lub oddać jego nadwyżkę. Dwukierunkowy licznik energii elektrycznej precyzyjne rejestruje te przepływy prądu. Nadmiar energii elektrycznej wprowadzonej do sieci można odbierać w prosumenckim systemie opustów. 

Zaletą instalacji fotowoltaicznej, na którą wskazuje Tauron, jest również jej trwałość. Moduły zbudowane z cienkich płytek krzemowych szczelnie zalaminowanych i zamkniętych w aluminiowej ramie wytrzymają burze, gradobicia, czy temperatury sięgające minus 30 st. C. Mają większą odporność na warunki atmosferyczne niż nowoczesne okna. To wszystko sprawia, że instalacja fotowoltaiczna może pracować nawet 25 lat – wylicza Tauron.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.