Panele fotowoltaiczne z Ikei w kredycie bez prowizji

Panele fotowoltaiczne z Ikei w kredycie bez prowizji
Ikea

Szwedzki producent mebli oferuje zakup instalacji fotowoltaicznych w polskich sklepach już od kilku lat. Teraz, do końca tego roku, będzie można zakupić instalację PV w Ikei z kredytem bez prowizji.

Kredytu pod panele fotowoltaiczne, kupowane w Ikei, udziela bank Ikano. Obejmuje on zarówno zakup sprzętu jak i montaż paneli. Rzeczywista roczna stopa procentowa kredytu (RRSO) wynosi 6,17 proc. i przy spłacie może ona być stała lub zmienna. W praktyce oznacza to, że jeśli łączny koszt instalacji wyniesie na przykład 18 200 zł, to spłacimy 20 664, 23 zł.

Przy udzielaniu kredytu Ikano wymaga okazania dowodu osobistego, paszportu lub karty stałego pobytu oraz złożenia ustnej deklaracji o dochodach, jeśli łączna kwota kredytu nie przekracza 20 000 zł.

REKLAMA

Jeśli jednak nasza instalacja będzie droższa, wówczas należy ze sobą zabrać dokument potwierdzający uzyskiwane dochody. Ikano Bank może wymagać takich dokumentów również̇ w innych przypadkach, a także wpłaty własnej 25 proc. lub przystąpienia do kredytu współkredytobiorcy.

Do końca tego roku kredyt udzialany jest bez prowizji. Po 31 grudnia zapłacimy prowizję w wysokości 6 proc. wartości kredytu.

Dodatkowo warto pamiętać, że od 30 sierpnia 2019 roku ruszył nabór do ogólnokrajowego programu „Mój prąd”, w ramach którego można uzyskać dotację aż do 5 tys. zł na własną instalację fotowoltaiczną, aby przeznaczyć ją na przykład na sfinansowanie części oferty Ikei.

Obecny nabór w Moim Prądzie kończy się dzisiaj, jednak nowy nabór rusza już 13 stycznia 2020 roku.

REKLAMA

Koszt każdej instalacji fotowoltaicznej zakupionej za pośrednictwem Ikei uzależniony jest od indywidualnej konfiguracji i mocy nominalnej, przy czym posiadacze karty Ikea Family otrzymają 15-procentowy rabat.

Przykładowo cena za system o mocy 1,74 kWp, złożony z 6 modułów multikrystalicznych o mocy 290 W każdy, wynosi 9 937,18 zł brutto. Natomiast cena za system o mocy 1,86 kWp, złożony z 6 modułów monokrystalicznych o mocy 310 W każdy wynosi 12 117 zł brutto.

Gwarancja zapewniana przez firmę instalacyjną Geo Solar, z którą współpracuje Ikea, wynosi w przypadku modułów 25 lat, w przypadku falowników 10 lat, a dodatkowo Geo Solar oferuje 5-letnią gwarancję na jakość wykonania instalacji, a także na ilość produkowanej energii.

Szwedzka firma podawała, że w pierwszych miesiącach 2019 r. sprzedaż fotowoltaiki w jej polskich sklepach miała sięgać kilkudziesięciu zestawów miesięczne, a Polska stała się dla szwedzkiego koncernu największym rynkiem pod względem sprzedaży instalacji PV, wyprzedzając dotychczasowego lidera, czyli Wielką Brytanię.

Joanna Kędzierska

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.