Estończycy uruchamiają farmy fotowoltaiczne k. Pacanowa

Estończycy uruchamiają farmy fotowoltaiczne k. Pacanowa
Sunly / Alseva Innowacje

W Sroczkowie w świętokrzyskiej gminie Pacanów uruchomiono kolejne w naszym kraju elektrownie fotowoltaiczne należące do estońskiego inwestora Sunly. Za wykonanie instalacji odpowiadała krakowska firma Alseva.

Estońska firma Sunly to kolejny inwestor z państw bałtyckich, który mocno wchodzi na polski rynek fotowoltaiczny. Sunly oficjanie uruchomił swoje kolejne farmy fotowoltaiczne w naszym kraju.

Jednostkowa moc projektów ES Sroczków 1 i ES Sroczków 3 wynosi po 1 MW. Za wykonanie inwestycji odpowiadała firma Alseva Innowacje S.A.

REKLAMA

Każda z instalacji składa się z 3028 szt. paneli fotowoltaicznych firmy Sharp, współpracujących z 8 falownikami firmy Sungrow. Generowany przez instalację prąd przekazywany jest za pośrednictwem stacji transformatorowej ZPUE S.A. do sieci energetycznej PGE Dystrybucja S.A., skąd trafia do odbiorców.

Firma Sunly zajmuje się realizacją inwestycji z sektora źródeł odnawialnych w Polsce, Estonii, Finlandii i Litwie. W zeszłym roku przy współpracy z firmą Alseva Innowacje S.A. wybudowała w Polsce 7 elektrowni fotowoltaicznych, natomiast w tym roku planuje zrealizowanie ponad 30 nowych projektów PV.

Polska ma dla nas istotne znaczenie- to miejsce w którym młoda firma Sunly przekształciła się w przedsiębiorstwo produkujące energię już w pierwszym roku działalności, instalują swoje pierwsze farmy słoneczne o sumarycznej mocy 7 MW – komentuje dyrektor zarządzający Sunly Infra UAB Tadas Navickas.

REKLAMA

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.