R.Power wybrał wykonawców 89 farm fotowoltaicznych

R.Power wybrał wykonawców 89 farm fotowoltaicznych
R.Power

Największy deweloper elektrowni fotowoltaicznych w kraju podpisał umowy z wykonawcami kolejnych inwestycji. Łączna wartość wynagrodzeń z tego tytułu sięga 172,2 mln zł.

W ubiegłym tygodniu R.Power zawarł umowy na realizację dużego portfela elektrowni fotowoltaicznych, za którą będą odpowiadać dwaj wykonawcy.

Stroną większego kontraktu, o wartości 142,2 mln zł netto, jest firma Electrum, która będzie odpowiadać za dostawę, instalację oraz rozruch 69 elektrowni fotowoltaicznych (R.Power nie podaje ich mocy).

REKLAMA

Druga z ogłoszonych przez R.Power umów została zawarta z firmą Maybatt, która będzie odpowiadać za dostawę, instalację oraz rozruch 20 elektrowni fotowoltaicznych. Wynagrodzenie wykonawcy sięga 30 mln zł netto.

Z przedmiotu umów została wyłączona dostawa modułów i falowników. Realizacja obu kontraktów ma się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku.

Na początku tego miesiąca R.Power informował o zabezpieczeniu kredytów na realizację projektów o łącznej mocy 299 MWp posiadających gwarancje rozliczeń w systemie aukcyjnym dzięki udziałowi w ubiegłorocznych aukcjach.

REKLAMA

W skład konsorcjum, które przyznało deweloperowi kredyty w wysokości 864 mln zł, weszły ING Bank Śląski SA, Santander Bank Polska SA, Erste Group Bank AG, PKO Bank Polski oraz Bank Pekao SA.

Za utrzymanie i serwis projektów objętych finansowaniem ma odpowiadać Nomad Electric.

Tylko w ubiegłym roku Grupa R.Power oddała do użytkowania portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 175 MWp, natomiast w okresie najbliższych kilkunastu miesięcy łączny wolumen mocy, który planuje zrealizować, będzie ponad dwukrotnie wyższy. Ponadto w ramach aukcji R. Power zabezpieczyła w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy prawa do sprzedaży energii z portfeli projektów o łącznej mocy ponad 400 MWp.

Łącznie w Polsce firma rozwija portfolio projektów o mocy ponad 6 GWp, co czyni ją największym podmiotem sektora fotowoltaicznego w kraju.

R.Power rozwija projekty także w innych europejskich państwach takich jak Portugalia, Hiszpania, Niemcy, Rumunia czy Włochy, gdzie polska firma ostatnio zabezpieczyła rządowe kontrakty na sprzedaż energii z elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 21 MWp.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.