Innowacyjne moduły JinkoSolar w Solar Energia

Innowacyjne moduły JinkoSolar w Solar Energia

Solar Energia to polski dystrybutor komponentów fotowoltaicznych, który w ostatnich dwóch latach znacząco wzmocnił swoją pozycję na europejskim rynku fotowoltaicznym. W 2023 roku, zgodnie ze swoimi założeniami, firma skupiła się na wprowadzeniu na rynek najbardziej wydajnych modułów w coraz bardziej uznawanej technologii N-Type producenta Jinko.

Wydajne ogniwa N-Type na rynku polskim

JinkoSolar to globalny lider produkcji modułów fotowoltaicznych. Firma dysponuje jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych na świecie, zlokalizowanym w chińskiej prowincji Jiangxi. Technologia ogniw N-Type, stosowana przez JinkoSolar, to zaawansowane rozwiązanie, które wykorzystuje krzem monokrystaliczny o wysokiej czystości z domieszkami fosforu i boru. Ogniwa te charakteryzują się wyższą wydajnością i stabilnością niż standardowe ogniwa P-Type, co pozwala na uzyskanie wyższej mocy z modułu fotowoltaicznego przy zachowaniu jego kompaktowych wymiarów.

Co istotne, JinkoSolar stosuje w swoich modułach zaawansowane technologie MBB (Multi Busbar) oraz SMBB (Smart Multi Busbar), zwiększające liczbę przewodów (busbarów) w ogniwie. Takie rozwiązanie redukuje wewnętrzne straty energii modułów oraz zwiększa znacząco ich wydajność i niezawodność. W technologii MBB stosuje się przewody o większej szerokości, zaś w przypadku SMBB dodatkowo są one inteligentnie zarządzane, przez co uzyskują wyższą wydajność.

Stosowanie ogniw N-Type do budowy instalacji fotowoltaicznych to istotny krok w kierunku zwiększenia efektywności całego systemu. Rozwiązanie to można już wdrażać w ramach konkretnych realizacji. W ofercie Solar Energia pojawiły się moduły skonstruowane w oparciu o technologię N-Type. Przedstawiamy je na: https://sklepsolar.pl/?s=n-type&submit=.

Jaki udział w rynku osiągną ogniwa typu N-Type?

Warto zwrócić uwagę, że jednym z pierwszych stworzonych ogniw było ogniwo N-Type, jednak z kilku przyczyn, głównie produkcyjnych i kosztowych, to struktura ogniw typu P zajmowała dotychczas wiodącą rolę. Redukcja kosztów oraz rozwój zdolności produkcyjnych spowodowały jednak, że technologia ogniw N-Type znów zyskuje duże uznanie rynku i staje się wiodącym rozwiązaniem technologicznym. Z bieżących prognoz wynika, że do roku 2028 udział tej technologii będzie stosowany w ok. 30% wszystkich modułów PV na świecie.

Przypomnijmy jednocześnie, że Solar Energia posiada i zamierza utrzymać szeroki wybór asortymentu modułów fotowoltaicznych – mamy tu na uwadze moduły również innych producentów, m.in. Longi oraz Akcome. Zróżnicowana oferta modułów Jinko pozwala przyjąć założenie dostarczenia przez Solar Energia na rynek europejski modułów o łącznej mocy ok. 200 MW. Komfort zamówień w Solar Energii wynika także z możliwości nabycia takich komponentów, jak falowniki producenta SofarSolar oraz FoxEss w wersji on-grid, jak i hybrydowej.

Solar Energia – kompleksowość i innowacje

W pewnym skrócie możemy określić siebie jako dostawcę doświadczonego, poszerzającego wybór dostępnych rozwiązań oraz zorientowanego na innowacje technologiczne. Obserwujemy rynek globalny, wyciągamy wnioski i dbamy o atrakcyjne warunki współpracy. Efektem takiego podejścia są ambitne cele rozwojowe Solar Energii, które obejmują zarówno rynek krajowy, jak i zagraniczny. Zarząd firmy planuje podwoić obroty w ciągu najbliższych 5 lat i osiągnąć przychody na poziomie 500 mln PLN do końca 2023 roku. Działania firmy będą skupione na dalszym rozwoju oferty produktowej oraz zwiększaniu dostępności usług dla klientów na całym świecie” – dowiadujemy się od Prezesa Zarządu.

Równolegle z planami rozwoju koncentrujemy się na budowie trwałych relacji z naszymi odbiorcami. Dbamy o zapewnienie szerokiej dostępności towaru, maksymalnie krótkie terminy realizacji, politykę preferencyjnych warunków cenowych. To o tyle ważne, iż transformacja energetyczna, w której uczestniczymy, jest podatna na różne zakłócenia, wynikające z okoliczności zewnętrznych” – wspomina zarząd firmy, który zauważa: „Widzieliśmy, jak wielkim problemem mogą być zatrzymane dostawy poprzez różnego rodzaju sytuacje losowe. Kilka lat temu był to Covid czy sytuacja związana z zablokowanym Kanałem Sueskim. 'Czarne łabędzie’ tego typu pokazały, jak bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie oraz rozplanowanie swoich działań biznesowych”.

Solar Energia jeszcze do niedawna była zespołem składającym się z 6 osób, działających na terenie regionu lubuskiego. Dziś zyskuje miano najszybciej rozwijającej się hurtowni w branży odnawialnych źródeł energii, która podbija rynek nie tylko krajowy, ale i całej Unii Europejskiej.

Zapraszamy na: www.sklepsolar.pl

>Facebook
>Instagram
>LinkedIn
>Platforma B2B

 

artykuł sponsorowany