REKLAMA
 
REKLAMA

Prawie ćwierć miliarda z PFR na farmy fotowoltaiczne w północnej Polsce

Prawie ćwierć miliarda z PFR na farmy fotowoltaiczne w północnej Polsce
fot. PAD RES

Deweloper działający w sektorze OZE pozyskał z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) 240 mln zł na postawienie dwóch farm fotowoltaicznych. 

Firma PAD RES podpisała umowę finansowania z Polskim Funduszem Rozwoju na łączną kwotę 240 mln zł. Środki ma przeznaczyć na budowę dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 117 MW. Instalacje powstaną w województwie pomorskim, w okolicach miejscowości Sztum i Mikołajki Pomorskie.

Jednym z naszych strategicznych celów jest wspieranie transformacji energetycznej Polski poprzez inwestycje w projekty OZE – komentuje Bartłomiej Pawlak, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju. – Naszym zadaniem jest wspieranie polskich firm działających w tej branży, bo każda z inwestycji w zieloną energię jest ważnym krokiem w stronę bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.

REKLAMA

Farmy fotowoltaiczne PAD RES zajmą około 140 hektarów powierzchni. Jak wylicza deweloper, planowana moc zainstalowana pozwoli wyprodukować energię odpowiadającą zapotrzebowaniu około 65 tys. polskich gospodarstw domowych.

Generalnym wykonawcą obu inwestycji jest firma Electrum. Współpracowała ona z PAD RES przy budowie farmy PV Genowefa o mocy 35 MW, położonej w Kleczewie, w centralnej Polsce.

REKLAMA

Silny segment OZE

PAD RES to firma założona w 2010 roku. Realizuje inwestycje od podstaw do etapu „gotowy do budowy” lub „gotowy do eksploatacji”. We wrześniu 2021 roku większość udziałów w firmie objęły spółki Griffin Capital Partners i Kajima Europe.

Systematycznie rozwijamy nasze portfolio, na które składają się inwestycje w projekty fotowoltaiczne i wiatrowe na różnym etapie zaawansowania, zarówno w fazie deweloperskiej, jak i gotowe do budowy, których łączna zabezpieczona moc przyłączeniowa przekracza 500 MW. Finansowanie z PFR pozwoli nam kontynuować realizację naszej strategii koncentrującej się na dalszym rozwoju portfolio OZE w Polsce – mówi Tomasz Mrowczyk, Co-Managing Partner w Griffin Capital Partners.

W grudniu ubiegłego roku PAD RES informował o planach budowy w Polsce  10 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 45,5 MW. Generalnym wykonawcą tych inwestycji, realizowanych w pięciu województwach, jest firma Onde.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA