Polska firma Ultrahinge i pierwsza na świecie składana markiza fotowoltaiczna

Polska firma Ultrahinge i pierwsza na świecie składana markiza fotowoltaiczna
Fot. Ultrahinge

Żyjemy w czasach, w których troska o środowisko i efektywne gospodarowanie energią nabiera coraz większego znaczenia. Inwestowanie w panele fotowoltaiczne stało się popularnym rozwiązaniem wśród wielu firm i klientów indywidualnych. Polska firma Ultrahinge wychodzi naprzeciw wyzwaniom współczesnego świata. Biorąc pod uwagę komfort użytkowania, firma skonstruowała pierwszą na świecie składaną markizę fotowoltaiczną.

Ultrahinge to zespół polskich inżynierów, którzy od wielu lat interesują się technologią lekkich składanych konstrukcji przegubowych. Swoje zainteresowania zespół połączył ze znanymi wszystkim odnawialnymi źródłami energii. Zespół posiada wieloletnią praktykę w branży architektonicznej i mechanicznej, a ponadto pochwalić się może realizacją ponad 200 instalacji fotowoltaicznych.

Łącząc swoje doświadczenie z zainteresowaniami, a także wdrażając nowoczesną technologię do znanych już urządzeń, zespół wynalazł nowoczesną markizę fotowoltaiczną Ultra PV.

 

Markiza fotowoltaiczna Ultra PV Ultrahinge
Markiza fotowoltaiczna Ultra PV. Fot. Ultrahinge

Ultra PV jedyna na świecie markiza z systemem fotowoltaicznym

Ultra PV to jedyna na światowym rynku markiza, która składa moduły fotowoltaiczne. Poza konstrukcją fotowoltaiczną, markiza Ultra PV posiada istotną, dodatkową funkcję – składane zadaszenie. Ta nowoczesna i elegancka markiza stanowi element dekoracyjny niemalże każdego domu czy budynku usługowego. Markiza zapewnia ponadto przestrzeń do relaksu i odpoczynku jej użytkownikom.

Nasz zespół podczas tworzenia Ultra PV wykorzystał tradycyjne bifacjalne i monokrystaliczne panele fotowoltaiczne, co przekłada się na wysoką sprawność całej instalacji. Zastosowane przez nas rozwiązanie pozwala na maksymalizację produkcji energii elektrycznej, co daje realną korzyść w postaci obniżenia rachunków za prąd – mówią konstruktorzy Ultra PV.

Dostosuj wymiar markizy do swoich potrzeb

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, a także biorąc pod uwagę różnorodność infrastruktury budowlanej, markizę Ultra PV stworzono w dwóch wersjach:

  • model UH1 o mocy 1,7 kWp i wymiarach 385 x 250 cm
  • model UH2 o mocy 2 kWp i wymiarach 450 x 250 cm

Technologia Smart Home i bezpieczeństwo w jednym

Markiza Ultra PV to produkt wyjątkowy. Jest to jedyna dostępna na światowym rynku ruchoma konstrukcja fotowoltaiczna, która może być zainstalowana bezpośrednio na ścianie budynku. Jej elegancki i nowoczesny design doda obiektowi ekstrawaganckiego wyglądu, a przy tym ochroni powierzchnie znajdującą się tuż pod nią, np. tarasy czy patia. Ponadto, zastosowana w markizie technologia Smart Home powoduje, że konstrukcja staje się w pełni intuicyjna i zautomatyzowana, a użytkownik może zarządzać markizą z pozycji swojego telefonu bez względu na to, czy znajduje się na terenie domu, czy poza nim.

 

markiza fotowoltaiczna Ultra PV Ultrahinge

markiza fotowoltaiczna Ultra PV Ultrahinge

markiza fotowoltaiczna Ultra PV Ultrahinge
Markiza fotowoltaiczna Ultra PV. Fot. Ultrahinge

W trosce o bezpieczeństwo konstrukcji i użytkownika konstruktorzy wyposażyli markizę w czujniki atmosferyczne, które w razie wykrycia porywistego wiatru automatycznie złożą instalację. Bez względu na warunki atmosferyczne, Twoje źródło energii pozostanie bezpieczne i funkcjonalne na długie lata.

Polski producent

Ultra PV to polski produkt, co stanowi ogromną zaletę dla klientów i partnerów, ponieważ produkt ten jest dostępny niemalże „od ręki”. Ma to także ogromne znaczenie podczas wsparcia technicznego i serwisu. Ultra PV to konstrukcja, która nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, więc oszczędzasz również swój czas, bo nie zajmujesz się zbędną dokumentacją.

Decydując się na zakup polskiego produktu, przyczyniasz się bezpośrednio do wzrostu gospodarczego kraju, a to oznacza, że Twoje inwestycje zostają tu, gdzie mieszkasz.

Markiza fotowoltaiczna, która płaci za siebie

Ultra PV to nowoczesna technologia, która poza korzyścią generującą oszczędności finansowe na energii elektrycznej, wpływa również pozytywnie na środowisko. To czysta energia, która pomoże ograniczyć emisję szkodliwych gazów cieplarnianych i przyczyni się do walki ze zmianami klimatycznymi. To instalacja, która zwiększy wartość Twojej nieruchomości i zachęci innych z Twojego otoczenia do inwestowania w energię odnawialną i do stosowania ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Jej nowoczesny design, estetyka wykonania i innowacyjna technologia sprawią, że Twoja nieruchomość zyska niepowtarzalny charakter. Markiza idealnie wpisze się w każdy rodzaj architektury i stworzy klimatyczne miejsce do odpoczynku dla Ciebie i Twoich najbliższych. To markiza, która „zapłaci za siebie”, gdy będziesz odpoczywać w jej cieniu.

Zobacz Ultra PV na żywo

Jako firma interesująca się odnawialnymi źródłami energii weźmiemy udział w targach Solar Energy EXPO, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Przyjdź w weekend 16-18 stycznia 2024 r. i zobacz naszą markizę na żywo. Porozmawiaj z nami i dowiedz się więcej na temat nowoczesnego zadaszenia Ultra PV. Nasi konstruktorzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania przy stanowisku E4.11a w Ptak Warsaw EXPO.

Już niedługo rusza przedsprzedaż markizy Ultra PV. Aby być z nami na bieżąco, zapraszamy na nasze media społecznościowe Facebook Ultrahinge  oraz na stronę internetową www.ultrahinge.com.

Pamiętaj, że twój dom i firma to wyjątkowe miejsca, więc możesz zapewnić im ekologiczne i oszczędne rozwiązania. Dzięki Ultra PV możesz produkować własną energię, czerpiąc moc ze słońca. A to trochę tak, jakby słońce płaciło rachunki za ciebie.

Z nami możesz zrobić pierwszy krok w kierunku odnawialnych źródeł energii!

 

 

Ultrahinge – materiał sponsorowany