REKLAMA
 
REKLAMA

Koniec dotacji dla prosumentów z Mojego Prądu 5.0

Koniec dotacji dla prosumentów z Mojego Prądu 5.0
Soltech Energy

Nabór wniosków o dotacje dla prosumentów w piątej edycji programu Mój Prąd został zamknięty na tydzień przed zaplanowanym terminem zakończenia przyjmowania wniosków. Powodem jest wyczerpanie udostępnionej alokacji.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował o zamknięciu naboru wniosków o dotacje dla prosumentów w programie Mój Prąd 5.0. Chociaż nabór był zaplanowany do 22 grudnia br., to został zakończony wcześniej. Powodem jest wyczerpanie środków przewidzianych na wypłatę dofinansowania.

Ostatnio w programie było składanych w ciągu dnia po około 500-700 wniosków o dotacje. Do poniedziałku 11 grudnia w programie złożono już łącznie ponad 88,1 tys. wniosków na łączną kwotę dofinansowania 924,5 mln zł, podczas gdy całkowita pula dotacji wynosiła 950 mln zł.

REKLAMA

Wśród przyjętych aplikacji ponad 88,1 tys. wniosków dotyczyło dotacji na fotowoltaikę, ponad 15,2 tys. – na pompę ciepła, ponad 9,3 tys. – na magazyny energii elektrycznej, ponad 5,2 tys. – na magazyny ciepła, ponad 4,1 tys. – na domowe systemy zarządzania energią. Jedynie 179 wniosków uwzględniało kolektory słoneczne.

Będzie kolejny nabór

Teraz budżet programu został wyczerpany, jednak NFOŚiGW zasygnalizował plany przygotowania kolejnej edycji Mojego Prądu.

Kilka dni temu fundusz poinformował nas, że nie prowadzi na razie prac nad kolejną, szóstą edycją Mojego Prądu.

 Nie są prowadzone prace nad kolejnym, szóstym naborem wniosków. Jeżeli zapadną w tej kwestii decyzje, zostanie to opublikowane na naszej stronie – poinformowała nas w poniedziałek Ewelina Steczkowska, rzecznik NFOŚiGW.

REKLAMA

.

.

.

Teraz na stronie programu Mój Prąd pojawiła się wiadomość, że planowane jest uruchomienie kolejnego naboru. Na razie jednak brakuje na ten temat jakichkolwiek informacji.

- Planowane jest uruchomienie kolejnego (szóstego) naboru wniosków o dofinansowanie w programie Mój Prąd, o którym będziemy informować w kolejnych komunikatach - poinformował NFOŚiGW.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Ludzie się zreflektowali, że zaraz będzie akcja „piniędzy nie ma i nie będzie”

Właśnie że teraz pieniędzy będzie więcej również z KPO. Dotacje do OZE są w większości finansowane ze środków uzyskanych za emisję CO2. Z racji , że emisja CO2 na mieszkańca jest w Polsce największa w UE to i tych pieniędzy rząd ma dużo bo nawet 22mld zł rocznie. My płacimy kary i my dostajemy dofinansowanie do OZE.

Jeżeli nie zostanie zmieniony sposób rozliczaNia to niech sobie zabierają całą tą instalacji oddadzą kasę bo nabijają ludzi w butelkę za energię płacę jeszcze więcej niż nie miałem fotowoltaika.

Sposób rozliczania prosumenta zmieniono tak żeby sprzedawcy mogli pozyskiwać energię za pół darmo zarabiając na tym, znaleźliśmy jeleni

Złoto jest węglem:) 18-12-2023 18:31

No cóż, nowa władza i już wraca: „pieniędzy nie ma i nie będzie” ciekawe co zrobią Ci którzy założyli mikro instalacje z nadzieja na zwrot 6tys . Lepiej węglem palić niż wierzyć w te dofinansowania

Księgowy, właśnie program mój prąd 5.0 został zamknięty i niewiadomo czy będzie 6.0 współczucie wszystkim co liczyli na dofinansowanie a pocałowali klamkę

Opornie to idzie 20-12-2023 06:25

Warto dodać, że na dotacje z Mój Prąd 5.0 czekam już 5 miesiąc i nadal nie rozpatrzono nawet mojego wniosku. A portal, przez który się składa wniosek to robily chyba dzieciaki z podstawówki na informatyce.

Wniosek w systemie wisi jako zarejestrowany, a złożony był w sierpniu. Piniedzy jek nie było tak nie ma . Można gdzieś sie dowiedzieć czy wypłacą czy nie? Bo jak nie to okres zwrotu znaaaacznie się wydłuży. Sakreble 😉

[…] Na przygotowanie i złożenie aplikacji o dofinansowanie w uruchomionym dzisiaj naborze jest jednak stosunkowo niewiele czasu. Wnioski o dotacje na OZE Urząd m.st. Warszawy w najnowszym naborze będzie przyjmował od dzisiaj do końca kwietnia. Warto się jednak pospieszyć. Duża liczba wniosków może sprawić, że dla ostatnich wnioskodawców zabraknie pieniędzy i będą musieli poczekać na kolejną edycję programu (zainteresowanie warszawskim programem może wzrosnąć tym bardziej, że obecnie nie jest prowadzony nabór wniosków o dotacje na OZE w ogólnokrajowym programie Mój Prąd). […]

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA