Columbus zaoferuje prosumentom bilansowanie 1:1

Columbus zaoferuje prosumentom bilansowanie 1:1
Columbus Energy

Grupa Columbus wprowadza ofertę dynamicznego bilansowania energii z fotowoltaiki, gwarantując przy tym prosumentom odbiór całej nadwyżki wyprodukowanej energii.

Nowa oferta spółki Columbus Obrót z Grupy Columbus ma zapewnić przygotowanie prosumentów objętych net-billingiem do zmian, które zgodnie z obowiązującą wersją ustawy o OZE zaczną obowiązywać po 1 lipca br. Chodzi o przejście na godzinowe ceny za energię wysłaną do sieci. Następnie – w sierpniu br. – wprowadzona zostanie możliwość rozliczania odbiorców energii według taryfy dynamicznej.

Przed tymi zmianami Columbus Obrót wychodzi z ofertą dla prosumentów zakładającą dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1, które umożliwi odebranie równowartości nadmiaru energii wprowadzonej przez nich do sieci. Nadwyżki energii mają być gromadzone w wirtualnym magazynie przez cały okres trwania umowy i na życzenie klienta będą mogły zostać przeliczone na rabat obniżający koszty dystrybucji energii.

REKLAMA

Klienci, którzy zdecydują się na dynamiczne bilansowanie energii z gwarancją 1:1, otrzymają więcej, niż realnie wyprodukuje ich instalacja fotowoltaiczna. Nie tylko zapewnimy im zwrot nadprodukowanej energii, ale wypłacimy bonus, jeśli średnia dzienna cena odsprzedaży nadwyżki okaże się wyższa od ceny energii pobranej. Za każdą wprowadzoną tego dnia kilowatogodzinę energii prosumenci otrzymają od nas 10-procentowy bonus – deklaruje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy SA.

REKLAMA

Dla kogo oferta?

Oferta jest skierowana do nowych klientów Columbusa, którzy zamontują instalację fotowoltaiczną o mocy 2-20 kWp oraz korzystają z taryf G11, G12 lub G12w. Niezależnie od wielkości instalacji w ramach oferty klienci mają ponosić stałą, miesięczną opłatę w wysokości 24,99 zł.

Największą korzyścią propozycji Columbus Obrót jest to, że przyszły prosument skorzysta z oferty przygotowanej specjalnie pod specyfikę funkcjonowania domu z instalacją fotowoltaiczną – wytworzona raz energia nie zostaje zmarnowana, bo kilowatogodziny (1:1) będą czekać w wirtualnym magazynie na ich wykorzystanie przez cały rok. Jako jedyna firma na rynku realnie wpływamy na zmniejszenie kosztów za samą dystrybucję, jeśli klient będzie sobie tego życzył. Wszystko jest transparentne i bardzo proste, nawet faktura – zapewnia Damian Różycki, prezes Columbus Obrót Sp. z o.o.

Najnowsza oferta Columbus Obrót jest naszą odpowiedzią zarówno na nadchodzące godzinowe ceny odkupu nadwyżek wysłanych do sieci, które zaczną obowiązywać od lipca, jak i na taryfy dynamiczne dla energii pobranej z sieci, które mają być wprowadzone na koniec sierpnia br.  – dodaje Damian Różycki.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.