REKLAMA
 
REKLAMA

Trina ustanowiła nowy rekord świata dla modułu i-TOPcon typu N

Trina ustanowiła nowy rekord świata dla modułu i-TOPcon typu N
Fot. Trina Solar

Chiński producent osiągnął kolejny rekord w zakresie modułów fotowoltaicznych. Chodzi o najnowszy moduł Trina Solar wyprodukowany w oparciu o technologię ogniw i-TOPCon typu N.

Nowy moduł fotowoltaiczny Trina Solar charakteryzuje moc 740,6 Wp, co potwierdza certyfikat TÜV SÜD. Chiński producent mówi o kolejnym przełomie w rozwoju paneli o wysokiej mocy wykorzystywanych zwłaszcza w segmencie dużych farm fotowoltaicznych.

Trina Solar została założona w 1997 roku i obecnie jest jednym z wiodących producentów ogniw i modułów fotowoltaicznych. W ostatnich latach firma forsuje stosowanie ogniw w dużym formacie 210 x 210 mm (G12) i skupia się na rozwoju technologii ogniw TOPCon (posiada w jej zakresie ponad 100 patentów) – szczególnie w kontekście budowy modułów o dużej mocy wykorzystywanych w wielkoskalowych, naziemnych projektach PV.

REKLAMA

700 W+

Jak zapewnia chińska firma w komunikacie, nowy rekord świata został ustanowiony ponownie dzięki udoskonaleniu procesu produkcyjnego. Trina po raz kolejny skorzystała z rozwijanej przez siebie technologii ogniw i-TOPCon, dodatkowo zastosowano m.in. wypalanie indukowane laserem oraz pasywację krawędzi. Do budowy modułu wykorzystano ogniwa 210 mm.

Na ten moment Trina nie zdradziła pozostałych parametrów nowego modułu fotowoltaicznego, które zapewne jest jeszcze w fazie testów laboratoryjnych. Warto jednak wiedzieć, że chiński producent już posiada w sprzedaży wysokowydajne moduły o mocy 700 Wp.

Vertex N

Pod tą serią kryją się bifacjalne moduły fotowoltaiczne o wysokiej mocy w zakresie 675-700 Wp. Najmocniejszy przedstawiciel serii ma sprawność 22,5 proc. Napięcie obwodu otwartego (Voc) wynosi 48,6 V, a prąd zwarciowy (Isc) 18,32 A. Wartość współczynnika temperaturowego mocy producent określa na -0,30 proc./st. C.

REKLAMA

Niezależnie od mocy wymiary modułu fotowoltaicznego wynoszą 2384 x 1303 x 33 mm, a waga 38,3 kg. Urządzenia wykonano w oparciu o 132 ogniwa N-type i-TOPCon.

Vertex N jest objęty 12-letnią gwarancją produktową oraz 30-letnią gwarancją wydajnościową, w ramach której Trina deklaruje, że wydajność modułu na koniec wspomnianego okresu ma wynosić nie mniej niż 87,4 proc.

Podłączone w ramach 88 MW projektu

Na koniec zeszłego roku Trina w jednym z oficjalnych komunikatów poinformowała, że dostarczyła moduły fotowoltaiczne Vertex N 700 W między innymi do wielkoskalowego projektu składającego się z farmy fotowoltaicznej i magazynów energii. Projekt jest realizowany w dwóch fazach by na koniec osiągnąć moc 200 MW. W ramach pierwszej fazy Trina dostarczyła 88 MW wspomnianych modułów.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA