E.ON: niemiecka branża PV padnie

E.ON: niemiecka branża PV padnie
OregonDOT, flickr cc-by-2.0

Według jednego z członków zarządu pontentata energetycznego E.ON niemieckich producentów z branży fotowoltaicznej w ciągu 5 lat czeka upadek. {więcej}

Klaus-Dieter Maubach, członek zarządu E.ON, zapowiedział podczas Bloomberg New Energy Finance Summit, który odbył się w Nowym Jorku, że w ciągu najbliższych pięciu lat niemiecka branża producentów PV praktycznie przestanie istnieć – co będzie efektem wzrostu dominującej roli ich chińskich konkurentów.

Maubach ocenia, że rozwój produkcji paneli PV w Chinach i wynikający z tego spadek cen, sprawia, że niemieccy producenci są już niekonkurencyjni. – W ciągu 5 lat, nie będzie w Niemczech ani jednego pracownika zatrudnionego przez firmę z branży solarnej. Wszystkie one zbankrutują – ocenił przedstawiciel E.ON.

REKLAMA
REKLAMA

Jak na razie Unia Europejska nie wprowadziła ceł anty-dumpingowych na chińskie panele, ale wprowadzenie tego rodaju środków poważnie rozważa rząd USA. Zdaniem amerykańskich i niemieckich producentów paneli PV, chiński rząd wspiera swoich producentów w sposób niezgodny z zasadami wolnorynkowymi, dzięki czemu mogą oni oferować swoje panele po cenach niższych od swoich zagranicznych konkurentów.

Czytaj więcej o sytuacji na niemieckim rynku fotowoltaicznym na Gramwzielone.pl w artykule:Panele solarne w Niemczech jak ananasy na Alasce?

pp, gramwzielone.pl