
Engie zaoferuje PV i magazyny energii. Na jakich warunkach?
Engie to kolejny europejski koncern energetyczny, który zaoferuje swoim klientom montaż domowych instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii.
Engie to kolejny europejski koncern energetyczny, który zaoferuje swoim klientom montaż domowych instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii.
W większości prognoz na temat rozwoju rynku fotowoltaicznego zakłada się jego szybki wzrost w najbliższych latach. Tymczasem firma konsultingowa GlobalData przyjęła w najnowszej prognozie wyraźny spadek wartości rynku falowników fotowoltaicznych, którego analitycy tej firmy spodziewają się w perspektywie 5 lat.
Realizujący projekty elektrowni fotowoltaicznych m.in. w naszym kraju chiński deweloper ReneSola podał wyniki finansowe za 2017 r., przy okazji informując o obecnym statusie realizowanych projektów...
Gdy w 2016 r. Chińczycy zainstalowali niesamowity – jak to wówczas wyglądało – potencjał elektrowni fotowoltaicznych, wydawało się, że w roku 2017 nie uda się im zbliżyć do podobnego poziomu, zwłaszcza, że Pekin wdrożył kolejne cięcia taryf gwarantowanych. Tymczasem w 2017 r...
Spółka Enefit Green należąca do estońskiego koncernu energetycznego Eesti Energia poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży na naszym rynku małych instalacji fotowoltaicznych dedykowanych firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Na rodzimym rynku Eesti Energia wdrożył w tym zakresie nowatorski model sprzedaży.
W efekcie ostatniego naboru wniosków na dofinansowanie na domowe instalacje OZE, który przeprowadził Urząd m.st. Warszawy, firma innogy Polska zawarła umowy na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych o mocy niemal 1,1 MW.
Francuzi przeprowadzili kolejną aukcję dla inwestorów planujących budowę instalacji fotowoltaicznych – tym razem montowanych na dachach.
Finansowany ze środków unijnych projekt “ESPResSo” ma połączyć wysiłki czołowych europejskich instytutów i firm, które pracują nad wykorzystaniem perowskitów do produkcji energii słonecznej. W projekcie bierze udział utworzona przez dr Olgę Malinkiewicz firma Saule Technologies.
Niemiecki federalny instytut Fraunhofer ISE we współpracy z jednym z niemieckich producentów linii produkcyjnych dla sektora fotowoltaicznego zakończył projekt, w wyniku którego udało się wypracować technologie mające umożliwić znaczące obniżenie kosztów produkcji modułów fotowoltaicznych stosowanych w fotowoltaice...
Po ubiegłorocznym upadku grupy SolarWorld AG – wcześniej największego europejskiego producenta modułów fotowoltaicznych, amerykański oddział SolarWorld, produkujący ogniwa i panele fotowoltaiczne w USA, funkcjonował jako osobny podmiot...
Na koniec 2017 roku w naszym kraju działało niemal 29,2 tys. systemów fotowoltaicznych o łącznej mocy 281,4 MW. Na większość tego potencjału złożyły się mikroinstalacje o jednostkowej mocy nieprzekraczającej 40 kW.
Francuski rząd chce postawić jedną z największych europejskich elektrowni fotowoltaicznych na terenie likwidowanej elektrowni jądrowej w Fessenheim. W tym celu zostanie przeprowadzona aukcja, w której inwestorzy będą mogli składać oferty na sprzedaż energii z instalacji o mocy 300 MW.
Fiński koncern energetyczny wygrał przetarg rozpisany przez sieć S Group na wdrożenie systemów fotowoltaicznych na dachach około 40 budynków komercyjnych w całej Finlandii. Fortum zaznacza, że to największy w historii krajów nordyckich projekt instalacji dachowych systemów PV.
Budowa gigantycznej elektrowni słonecznej typu CSP w Dubaju jest bliżej realizacji. Podpisano umowę z generalnym wykonawcą, który będzie odpowiadać za wykonanie instalacji mających dostarczać energię 24 godziny na dobę, po relatywnie niskiej cenie.
Elektrownia fotowoltaiczna ograniczy koszty funkcjonowania jednej z kopalń w Kraju Chabarowskim, w południowo-wschodniej części Rosji. Będzie to kolejna instalacja, którą zrealizuje Hevel Solar – lider rynku fotowoltaicznego w Rosji.