
Powstanie największa instalacja z przeźroczystych modułów PV
W amerykański stanie New Jersey powstanie największa na świecie zintegrowana z budynkiem instalacja fotowoltaiczna, która będzie się składać z półprzeźroczystych modułów fotowoltaicznych.
W amerykański stanie New Jersey powstanie największa na świecie zintegrowana z budynkiem instalacja fotowoltaiczna, która będzie się składać z półprzeźroczystych modułów fotowoltaicznych.
Współpraca jednostek niemieckiej i polskiej policji w sprawie kradzieży modułów i inwerterów fotowoltaicznych z elektrowni PV położonych na terenie Niemiec poskutkowała kolejnymi aresztowaniami.
Holenderska firma Nuon należąca do szwedzkiego koncernu energetycznego Vattenfall zapowiedziała, że obok posiadanych w Holandii farm wiatrowych zbuduje elektrownie fotowoltaiczne, a w planach jest też montaż magazynów energii. Co ciekawe, inwestycje będą realizowane również w ramach crowdfundingu.
W 2016 r. fotowoltaika była w Stanach Zjednoczonych najważniejszym źródłem energii pod względem zainstalowanego potencjału. Amerykańska firma konsultingowa GTM Research wylicza, że w ubiegłym roku Amerykanie uruchomili elektrownie fotowoltaiczne o rekordowej mocy aż 14,625 GW...
Elektrownie słoneczne potrzebują dodatkowej rezerwy – lub zmniejszenia zużycia energii przez odbiorców – w chwilach, gdy nie świeci słońce. Jednak wyniki amerykańskiego eksperymentu dowodzą, że fotowoltaika może też zastąpić elektrownie konwencjonalne potrzebne do bieżącego zarządzania systemem energetycznym.
Columbus Energy S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, zakończyła 2016 r. jednostkowym zyskiem netto w wysokości ponad 220 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 8,5 mln zł...
Największy europejski producent ogniw i modułów fotowoltaicznych podał wstępne wyniki finansowe za rok 2016. Jednocześnie zapowiedział kolejne zwolnienia.
W położonym w środkowych Indiach stanie Madhya Pradesh przeprowadzono aukcje dla fotowoltaiki, w których osiągnięto rekordowo niskie ceny za energię...
Komisja Europejska zatwierdziła mechanizmy wsparcia producentów zielonej energii, które wprowadza francuski rząd. Mają nimi zostać objęte nowe elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,6 GW, a także elektrownie wodne o łącznej mocy 60 MW.
Azjatycka firm konsultingowa EnergyTrend zwraca uwagę na ostatnie przerwy w pracy zakładów produkcyjnych w Chinach wynikające z uroczystości Chińskiego Nowego Roku, co przełożyło się na mniejszy wzrost podaży ogniw i modułów fotowoltaicznych...
Jak wynika z najnowszych statystyk z amerykańskiego rynku fotowoltaicznego, w ubiegłym roku zatrudnienie na nim zwiększyło się aż o 25 proc. Obecnie w sektorze PV w USA pracuje więcej osób niż w amerykańskich sektorach związanych z przetwarzaniem i produkcją energii z gazu, węgla czy atomu.
Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki (PTPV) podaje, że na koniec 2016 r. w naszym kraju było zainstalowanych ponad 17,5 tys. systemów fotowoltaicznych o łącznej mocy 192,82 MW. Coraz większy udział w zainstalowanym w Polsce potencjale elektrowni fotowoltaicznych mają mikroinstalacje.
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans potwierdził wczoraj, że KE chce skrócić planowany okres karnych ceł na chińskie panele fotowoltaiczne. Zasygnalizował, że Bruksela nie będzie później dążyć do ich przedłużenia.
W pierwszej aukcji dla fotowoltaiki zorganizowanej po wdrożeniu reformy niemieckiego rynku OZE w ramach znowelizowanej ostatnio ustawy EEG niemiecka federalna agencja Bundesnetzagentur odnotowała dalszy spadek cen za energię, które zaoferowali inwestorzy.
Komisja Europejska ma wkrótce podjąć finalną decyzję na temat ewentualnego przedłużenia karnych ceł na import do UE chińskich ogniw i paneli fotowoltaicznych. Bruksela wcześniej zasygnalizowała, że cła przedłuży, jednak mogą one zostać zakończone wcześniej niż planowano.