Green Elit przedstawia akumulator wysokonapięciowy 5 kWh do zastosowań trójfazowych!

Green Elit przedstawia akumulator wysokonapięciowy 5 kWh do zastosowań trójfazowych!
Green Elit

Nowa bateria ZCS Azzurro posiada pojemność nominalną 5,12 kWh i napięcie znamionowe 400 V dzięki konwerterowy DC/DC Rozwiązanie to sprawia że magazyn energii dla układów 3 fazowych może się składać z tylko jednej baterii do maksymalnie 4.Nadaje się do systemów C&I oraz domowych systemów fotowoltaicznych.

Baterie można ustawiać jedna na drugiej i przymocować do ściany co sprawia, iż są łatwe w montażu, co więcej rozwiązanie to zajmuje bardzo mało miejsca i każdy znajdzie odpowiednie dla nich miejsce w swoim domu.

REKLAMA

ZCS Azzurro

Bateria ma wymiary 420 mm x 708 mm x 170 mm i waży 50 kg. Ma nominalną pojemność 5,12 kWh i napięcie znamionowe 400 V. Jej zakres temperatur otoczenia wynosi od -10 C do 50 C, a stopień ochrony IP65.

Magazyn energii jest objęty 10-letnią gwarancją.

Do jednego falownika można podłączyć maksymalnie osiem modułów o mocy 5 kWh, co daje łączną wydajność na falownik do 40 kWh.

Magazyn energii stanowi idealne dopełnienie dla falowników hybrydowych, off-gridowych ZCS Azzurro HYD 10000 ZSS/HYD 15000/ HYD 20000 ZSS oraz HYD 5000 ZSS/HYD 6000/HYD 8000.

ZCS Azzurro

Aby działać z pełną wydajnością, systemy akumulatorów wymagają również podstawy do montażu i wsparcia oraz jednostki zarządzania akumulatorami (BMU), która zarządza energią w akumulatorze i przepływami komunikacyjnymi z i do falownika. Jeden BMU obsłuży aż 4 takie baterie.

Może być stosowany we wszystkich zastosowaniach mieszkaniowych, w których wymagana jest zwiększona wydajność do dostarczania energii elektrycznej w godzinach nieczynnych instalacji fotowoltaicznych.

Jego konfigurowalność sprawia, że nadaje się również do zastosowań komercyjnych i małych zastosowań przemysłowych, ponieważ charakteryzuje się zdolnością do wyładowań na dużą głębokość, kiedy i jeśli jest taka potrzeba.

Nowy produkt będzie dostępny w sprzedaży na początku stycznia 2023 roku.

Idealnym dopełnieniem systemu do magazynowania energii jest stacja ładowania dla samochodu elektrycznego ZCS Azzurro dostępna w dwóch modelach o mocy 7 (1F) i 22 KW (3F).

REKLAMA

ZCS Azzurro

Całość wyposażona jest w innowacyjny system ZCS Predictive Energy Intelligence, który jest w stanie zarządzać przepływami energii i przewidywać zapotrzebowanie na energię w celu jak najlepszego wykorzystania pojazdów elektrycznych, systemów fotowoltaicznych i systemów magazynujących.

Dzięki ZCS Predictive Energy Intelligence jest możliwe:

1. Przewidywanie ilości energii wyprodukowanej zgodnie z prognozą pogody;

2. Odpowiednie rozdzielanie wyprodukowanej energii pomiędzy pojazdem i domem, w zależności od potrzeb użytkownika i kilometrów do pokonania;

3. Optymalizacja poboru energii z sieci.

Wyposażając system dodatkowo w moduł ZCS CONNEXT, jesteśmy w stanie w pełni nadzorować i kontrolować wszystkie urządzenia ZCS Azzurro.

ZCS Azzurro

Pozwala to na monitorowanie i kontrolę wszystkich systemów w sposób inteligentny i prognostyczny.

Funkcje możliwe do ustawiania umożliwiają inteligentne wykorzystanie energii odnawialnej i dokładne programowanie ładowania baterii magazynujących lub pojazdu elektrycznego.

Dzięki czterem programowalnym wyjściom można aktywować media zgodnie z ustawionymi kryteriami. ZCS CONNEXT wyznacza najnowsze trendy w optymalizacji zużycia i zarządzania energią elektryczną dzięki doświadczonemu włoskiemu rynkowi działający na zasadach podobnych do net-billingu od kilku lat.

Alicja Walec, Green Elit


artykuł sponsorowany