
Szkolenie: Duży wytwórca energii OZE – zakres wsparcia, aukcje, gwarancje
Zapraszamy na szkolenie pt. Duży wytwórca energii OZE – zakres wsparcia, aukcje, gwarancje, które odbędzie się w dniu 28 stycznia 2016 r. w Warszawie.
Zapraszamy na szkolenie pt. Duży wytwórca energii OZE – zakres wsparcia, aukcje, gwarancje, które odbędzie się w dniu 28 stycznia 2016 r. w Warszawie.
Jak wskazała w środowym expose premier Beata Szydło, w sektorze energetycznym mamy „ogromną ilość problemów”. Jak je rozwiązać i jakie są najważniejsze wyzwania nowego rządu w kwestii energii odnawialnej?
Podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju poświęconego polityce klimatyczno-energetycznej prezydent Andrzej Duda ocenił, że „materiałem wyjściowym do rozmów o sprawach klimatu powinny być ustalenia z Kioto”, w zakresie którego realizacji Polska może pochwalić się w jego opinii sukcesem.
http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-11-19/how-did-a-u-k-power-plant-get-25-times-the-market-price-
Bank inwestycyjny Lazard opublikował raport na temat rynku magazynów energii, z którego wynika, że najpopularniejsze na globalnym rynku motoryzacyjnym oraz rynku domowych magazynów energii baterie litowo-jonowe stanieją o 50 proc. już w ciągu najbliższych 5 lat.
OPINIA. W niniejszym tekście chciałbym poruszyć sprawę związaną z ustanowieniem w progrmie Prosument wysokości zabezpieczenia wykonania instalacji w postaci gwarancji bankowej, w szczególności na ustanowionej przez BOŚ Bank jej minimalnej wysokości.
Wczoraj Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o działach administracji rządowej. Wśród przyjętych poprawek są zapisy dotyczące zadań nowego Ministerstwa Energetyki.
Firma konsultingowa TPA Horwath przy okazji publikacji raportu Energetyka wiatrowa w Polsce 2015/2016 przedstawiła swoje prognozy dotyczące aukcji, które mają zostać przeprowadzone w przyszłym rok w ramach nowego systemu wsparcia dla OZE w Polsce.
Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju oraz Michèle Alliot-Marie, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była minister spraw zagranicznych, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych i obrony Francji otworzą III edycję Spotkań Warszawskich organizowanych 21 listopada przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą...
Mogło wydawać się jasne, że sprawami związanymi z odnawialnymi źródłami energetyki zajmie się nowo powstający resort energetyki. Tymczasem konstrukcja przygotowanej przez PiS nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej pozostawia w tej kwestii wątpliwości.
Na ile konkretne może być ewentualne globalne porozumienie klimatyczne, jakie ma zostać zawarte w grudniu na COP21 w Paryżu? Czy będzie zawierać zobowiązania czy tylko powinności? Znajdą się w nim konkretne terminy i wielkości redukcji emisji gazów cieplarnianych czy tylko ogólne zalecenia?
Budowa nowych elektrowni węglowych oraz zmiana założeń strategii dekarbonizacji w Unii Europejskiej – to główne postulaty wskazane przez posła PiS Piotra Naimskiego w jego wczorajszym sejmowym przemówieniu nt. energetyki, po expose premier Beaty Szydło.
Polski rząd i państwowe spółki energetyczne, które chcą kopiować rozwiązania wdrażane przez Brytyjczyków m.in...
Komisja Europejska przedstawiła pierwsze sprawozdanie na temat realizacji projektu unii energetycznej, chwaląc się w tym zakresie „znacznymi postępami” i określając cele, których realizacja ma prowadzić do transformacji europejskiej energetyki w kierunku niskoemisyjności.
Firmy Arcus i T-matic Systems złożyły wniosek do sądu o stwierdzenie nieważności umowy na dostawę inteligentnych liczników energii dla spółki Energa-Operator. W ocenie wnioskodawców Energa-Operator zbyt ogólnie definiowała istotne zapisy i finalny przedmiot zamówienia był inny niż początkowe założenia...