REKLAMA
 
REKLAMA

Na Podkarpaciu powstaną nowe punkty tankowania wodoru

Na Podkarpaciu powstaną nowe punkty tankowania wodoru
fot. NFOŚiGW

Nowa Sarzyna i Rzeszów wzbogacą się o ogólnodostępne stacje tankowania wodoru. Oba punkty mają dystrybuować zielony wodór produkowany przez Polenergię.

Powstająca w Nowej Sarzynie i Rzeszowie infrastruktura będzie udostępniana użytkownikom pojazdów napędzanych paliwem wodorowym. Zielony wodór dystrybuowany na stacjach produkowany będzie z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych należących do Polenergii.

Zakończenie projektu zaplanowane jest na czerwiec 2025 roku.

REKLAMA

Miliony z NFOŚiGW

Wczoraj w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał umowę dotyczącą projektu z przedstawicielami spółki Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna. Budowa stacji tankowania wodoru na Podkarpaciu zostanie bowiem wsparta środkami z NFOŚiGW w wysokości 20 mln zł, co pokryje 43 proc. wartości inwestycji.

REKLAMA

Pomagamy rozwijać przemysł wodorowy. Podkarpacie wchodzi już w ten najnowocześniejszy trend. Pokazuje, że jest z przodu dzięki Dolinie Wodorowej. Dwie stacje tankowania wodorem to bezprecedensowe wydarzenia, bo nigdzie w Polsce nie ma takich stacji. Do 2025 roku będzie możliwość tankowania wodorem. To najwyższy poziom, jeśli chodzi o transport bezemisyjny – powiedział Artur Michalski, zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jednym z głównych celów projektu jest promocja wodoromobilności i zmniejszanie liczby pojazdów emitujących CO2 i NOx, co prowadzić ma do poprawy jakości powietrza.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA