
Enea Operator podłączy kolejne farmy wiatrowe
Dzięki nowym inwestycjom w północno-zachodniej Polsce, Enea Operator podłączy do swoich sieci dystrybucyjnych kolejne {więcej}farmy wiatrowe.
Dzięki nowym inwestycjom w północno-zachodniej Polsce, Enea Operator podłączy do swoich sieci dystrybucyjnych kolejne {więcej}farmy wiatrowe.
W wybranych gminach województwa małopolskiego do 2014 roku w domach jednorodzinnych i obiektach nadzorowanych przez samorządy powstanie w sumie prawie {więcej}4 tys. instalacji kolektorów słonecznych.
PYTANIE CZYTELNIKA. Czy do podłączenia do sieci instalacji OZE i sprzedaży energii ze źródeł odnawialanych potrzebna jest koncesja? {więcej}
H. Cegielski-Poznań dostarczy system kogeneracyjny do jednej z biogazowni budowanych koło Szczecinka i zapowiada, że skupi się na oferowaniu rozwiązań dla energetyki.
W energetyce słonecznej coraz intensywniej rozwija się nowa technologia CPV bazująca na skupianiu promieni słonecznych na ogniwach fotowoltaicznych. {więcej}
Zapraszamy na II Forum Małej Energetyki Wiatrowej, którego tematem specjalnym będą regulacje poświęcone mikrogeneracji w projekcie ustawy {więcej}o odnawialnych źródłach energii.
Dzięki dotacji przyznanej przez zarząd województwa mazowieckiego w gminie Sokołów Podlaski powstanie elektrownia wiatrowa o mocy {więcej}2MW.
Projekt ustawy o OZE jest coraz głośniej krytykowany – zwłaszcza przez przedstawicieli branży energetyki wiatrowej i biomasowej. Dlaczego?
Deweloper inwestycji w Giżu (woj. warmińsko-mazurskie) ogłosił przetarg na wykonanie elementów instalacji biogazowej. {więcej}
Na liście firm, które w ubiegłym roku wyprodukowały najwięcej paneli solarnych, tylko dwie to firmy spoza Chin i Tajwanu. {więcej}
Deweloper farmy wiatrowej Glińsk (woj. lubuskie) ogłosił przetargi na budowę elektrowni wiatrowych i dróg dojazdowych. Oferty można składać do {więcej}21 lutego.
Mieszkańcy jednej z mazowieckich gmin będą mogli zamontować solary, korzystając z unijnego dofinansowania na poziomie 70%. Przetarg na wykonanie instalacji zaplanowano na przyszły miesiąc. {więcej}
Dzisiejsze dzienniki podkreślają minusy nowej ustawy o energii odnawialnej, do której uwagi można zgłaszać w przedłużonych do 6 lutego konsultacjach społecznych.
W 2010 roku na świecie wydano na dopłaty do przemysłu wydobywczego w sumie 409 mld dol., podczas gdy na energetykę odnawialną – 6 razy mniej.
Tauron rozważa realizację koncepcji tzw. zielonej kopalni, czyli rozwijania własnych zasobów biomasy, która będzie spalana w należących do niego elektrowniach i elektrociepłowniach.