Niższe ceny energii na stacjach ładowania Taurona

Niższe ceny energii na stacjach ładowania Taurona
Tauron

Tauron obniżył ceny energii na stacjach ładowania samochodów elektrycznych. Nowa taryfa jest niższa o blisko 25 proc. Od 1 maja stawka za kilowatogodzinę energii wynosi 1,21 zł.

Tauron rozwija infrastrukturę dla pojazdów elektrycznych przede wszystkim w Katowicach, gdzie uruchomione zostały kolejne 22 punkty ładowania w 10 lokalizacjach.

Spółka wylicza, że doliczając do tego wcześniej wybudowane stacje, w mieście przypada aż 1 punkt ładowania na 1,9 km2. To największe zagęszczenie takiej infrastruktury w kraju, a Katowice stały się pierwszym miastem, które wypełniło zapisy ustawy o elektromobilności.

REKLAMA

W stolicy Górnego Śląska działa już 115 punktów ładowania, a 86 z nich zbudował Tauron. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych przewiduje, że w gminach, których liczba mieszkańców wynosi ponad 150 tys., ale nie przekracza 300 tys., liczba punktów ładowania do końca 2020 r. ma wynieść 100. Oznacza to, że Katowice wypełniły już z naddatkiem ustawowy obowiązek.

REKLAMA

Tauron zapewnia, że nie poprzestaje na rozbudowie infrastruktury tylko na terenie Katowic i ma w planach na najbliższy czas uruchomienie kolejnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych.

– Budowa nowej infrastruktury ładowania to dla użytkowników tych pojazdów bardzo istotna zmiana na lepsze. Intensywnie pracujemy nad tym, aby nasze stacje ładowania znajdowały się w miejscach atrakcyjnych, z których mieszkańcy miast lubią korzystać – mówi Marcin Wierzbicki, dyrektor projektów w Tauron Dystrybucja Serwis S.A.

Ze wszystkich stacji w sieci Tauron można skorzystać za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej eMap. Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.