Za miesiąc zobaczymy prototypy polskich elektryków

Za miesiąc zobaczymy prototypy polskich elektryków
ElectroMobility Poland

Pracująca nad budową polskiego samochodu elektrycznego spółka ElectroMobility Poland ogłosiła, że pod koniec lipca zaprezentuje prototypy dwóch modeli, które chce wprowadzić na rynek. Mamy ponadto wówczas poznać nazwę marki polskich elektryków.

Powołana przez państwowe koncerny energetyczne spółka ElectroMobility Poland pracuje nad koncepcją polskiego samochodu elektrycznego od października 2016 roku. Udziałowcami EMP są PGE, Tauron, Energa i Enea. Każdy z tych koncernów objął po 25 proc. udziałów, a początkowo kapitał zakładowy spółki wynosił 10 mln zł.

ElectroMobility Poland planował uzyskanie homologacji, wyprodukowanie i przetestowanie krótkich serii pojazdów już w roku 2018.

REKLAMA

Mimo to do tej pory spółka nie przedstawiła nawet prototypu polskiego auta elektrycznego. To jednak ma się teraz zmienić.

ElectroMobility Poland zapowiada, że w dniu 28 lipca pokaże prototypy dwóch samochodów elektrycznych – hachbacka i SUV-a, nad którymi mieli pracować na zlecenie spółki eksperci z niemieckiego biura EDAG Engineering oraz projektanci z włoskiej firmy Torino Design. W projektowanie polskich elektryków miał zaangażować się ponadto Tadeusz Jelec, który ma w CV pracę dla Jaguara.

– Jestem przekonany, że wyjątkowy design oraz rozwiązania technologiczne które spełnią światowe standardy znajdą uznanie w oczach odbiorców. Szczegóły wirtualnej premiery i wskazówki jak wziąć udział w transmisji ogłosimy kilka dni wcześniej w naszych mediach społecznościowych – mówi Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

REKLAMA

Podczas prezentacji, która zostanie przeprowadzona online, ElectroMobility Poland ma również ogłosić nazwę nowej marki.

Początkowo premiera miała odbyć się do końca czerwca 2020 roku. Powodem przesunięcia terminu była epidemia COVID-19, która opóźniła proces przygotowawczy prezentacji.

Te niespodziewane komplikacje zweryfikowały nasze plany związane z koncepcją premiery, ale jednocześnie zainspirowały nas do tego, aby wykorzystać dodatkowy czas na zorganizowanie dostępnego dla każdego wydarzenia online. Projekt budzi ogromne zainteresowanie, co jest zrozumiałe z uwagi na fakt, że to znaczący krok na drodze do odbudowy polskiej motoryzacji. Dlatego właśnie chcemy podzielić się dotychczasowymi rezultatami z internautami, którzy będą chcieli dołączyć do transmisji. Budujemy samochód, który ma być powszechny, dlatego też taka powszechna forma jego prezentacji. Koncepcja eventu spełnia  również warunki ograniczeń związanych pandemią – dodaje Zaremba.

ElectroMobility Poland zapowiada, że produkcja polskich elektryków rozpocznie się w roku 2023.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.