Veolia uruchomiła w Łodzi stację ładowania zasilaną z PV

Veolia uruchomiła w Łodzi stację ładowania zasilaną z PV
Echo Investment

Deweloper Echo Investment we współpracy z Grupą Veolia uruchomił na terenie budowanego w Łodzi kompleksu mieszkaniowego, w ramach projektu o nazwie Fuzja, stację ładowania pojazdów elektrycznych zasilaną instalacją fotowoltaiczną.

Stację ładowania, której operatorem jest Veolia Energia Łódź, zasila energia z instalacji fotowoltaicznej o mocy 3,8 kW. Ma ona wytwarzać w skali roku około 3,8 MWh energii elektrycznej.

Jak wylicza Echo Investment, instalacja fotowoltaiczna zasilająca stację ładowania pojazdów elektrycznych pozwoli wykonać do 73 pełnych ładowań auta z baterią o pojemności 52 kWh i zasięgu 400 km. Samochód będzie mógł przejechać na takich ładowaniach ponad 29 tys. kilometrów rocznie.

REKLAMA

Podczas ładowania w dzień stacja będzie pobierać energię z instalacji fotowoltaicznej, w razie potrzeby uzupełniając bieżące zapotrzebowanie energią z sieci.

REKLAMA

– Veolia zaangażuje się w realizację celów wyznaczonych w Ekopakcie dla Łodzi, wspierając między innymi inicjatywy w zakresie elektromobilności. Aktywny udział w kreowaniu rynku elektromobilności jest dla nas jednym z kierunków strategicznych. Pojazdy elektryczne są  kluczowe dla pozbycia się z obszarów miejskich źródła smogu, jakim jest między innymi transport oparty o paliwa naftowe. Veolia podchodzi do tego kompleksowo, bo elektromobilność będzie w pełni ekologiczna gdy napędzająca ją energia będzie pochodzić z zielonych źródeł tak jak w przypadku instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej w Łodzi w inwestycji Fuzj – komentuje Anna Kędziora-Szwagrzak, prezes i dyrektor generalny Veolia Energia Łódź.

– Realizując inwestycję, patrzymy na nią z perspektywy trendów i zmian społecznych, które wyraźnie zarysowują się w dzisiejszym świecie, a jedną z nich jest troska o środowisko. Jako deweloper tworzący miastotwórcze projekty, czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy. Stąd między innymi decyzja o skonstruowaniu instalacji fotowoltaicznej zasilającej stację ładowania aut elektrycznych na terenie Fuzji – dodaje Kazimierz Monkiewicz, manager ds. CSV w Echo Investment.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.