Kolejna firma zaoferuje leasing z dopłatą z Mojego Elektryka

Kolejna firma zaoferuje leasing z dopłatą z Mojego Elektryka
Fortum

Bank Ochrony Środowiska S.A. podpisał kolejną umowę z firmą leasingową w ramach realizacji programu Mój elektryk. Klienci PSA Finance Polska już wkrótce będą mogli uzyskać dotacje do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

BOŚ udziela firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych pojazdów osobowych i dostawczych. Wszystko w ramach ścieżki leasingowej programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pt. Mój elektryk, który ma przyspieszyć proces transformacji transportu w kierunku zeroemisyjnym.

PSA Finance Polska oferuje leasing elektryków z grupy Stellantis. Dzięki programowi Mój Elektryk klienci będą mogli skorzystać z dopłaty do leasingu pojazdów elektrycznych takich marek jak Peugeot, Citroën czy DS.

REKLAMA

To kolejna firma, z którą BOŚ nawiązał współpracę przy wdrażaniu programu. Leasing z dopłatą z NFOŚiGW oferują już  Arval Service Lease Polska, Volkswagen Financial Services oraz LeasePlan Fleet Management. 

Według szacunków Arval Service Lease Polska, po uwzględnieniu dofinansowania z programu Mój elektry klienci firm leasingowych zapłacą miesięczną ratę niższą od 300 do nawet 800 zł.

Nabór leasingodawców prowadzony jest w trybie ciągłym – zainteresowane firmy mogą dołączyć do programu w dowolnym momencie.

Zgodnie z zasadami programu, BOŚ udziela dopłat do leasingu zeroemisyjnych pojazdów osobowych (samochody do przewozu maksymalnie 8 osób) oraz pojazdów dostawczych z masą do 3,5 t. Wysokość dopłaty do leasingu jest uzależniona od kategorii leasingobiorcy i typu pojazdu.

REKLAMA

Z dopłat do leasingu mogą skorzystać przedsiębiorcy, osoby fizyczne, spółdzielnie i rolnicy indywidualni, jednostki sektora finansów publicznych, stowarzyszenia i fundacje, kościoły oraz inne związki wyznaniowe.

W programie Mój elektryk formalności mają zostać maksymalnie uproszczone. Obowiązuje zasada jednego okienka. Wniosek o dotację i leasing ma być załatwiany w firmie leasingowej.

BOŚ zapowiada, że umowy z kolejnymi firmami leasingowymi zostaną podpisane jeszcze w tym miesiącu.

W programie Mój elektryk twa również nabór wniosków od osób fizycznych chcących otrzymać dotację do zakupionego osobowego samochodu elektrycznego. Nabór potrwa do 31 września 2025 r.

Kwota dopłaty sięga w tym naborze 18 750 zł, a rodziny wielodzietne, posiadającę Kartę Dużej Rodziny, mogą otrzymać nawet 27 000 zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.