Volkswagen zbudował największą sieć ładowania w Europie

Volkswagen zbudował największą sieć ładowania w Europie
fot. YouTube/Volkswagen News

Grupa Volkswagen i jej spółka Elli osiągnęły kamień milowy swojej działalności w obszarze zasilania pojazdów z napędem elektrycznym – 400 tys. punktów ładowania w Europie. To oznacza, że Elli obsługuje obecnie największą sieć ładowania na Starym Kontynencie.

Należąca do Grupy Volkswagen spółka Elli ogłosiła osiągnięcie wyniku 400 tys. punktów ładowania uruchomionych we współpracy z ponad 800 dostawcami w 27 krajach Europy.

Dzięki naszej marce Elli oferujemy największy ekosystem dla kierowców pojazdów elektrycznych w Europie i nadal nie ustajemy w naszych wysiłkach związanych z rozbudową sieci ładowania – powiedziała Elke Temme, wiceprezes ds. ładowania i energii w Volkswagen AG.

REKLAMA

W ciągu ostatnich 18 miesięcy sieć podwoiła liczbę punktów ładowania. Ostatnio Elli rozszerzyło działalność w zachodniej i północnej Europie, dodając do swojego portfolio szwedzką firmę energetyczną Vattenfall i holenderską Fastned, specjalizującą się technologii szybkiego ładowania.

Międzynarodowa sieć ładowania

Jak informuje spółka, ostatnio dodała ona do swojego portfolio około 24 tys. stacji Vattenfall w Niemczech, Holandii, Norwegii i Szwecji wraz z tysiącem punktów ładowania o dużej mocy, obsługiwanych przez Fastned. Kilka miesięcy wcześniej została rozbudowana sieć w Wielkiej Brytanii, w której przybyło 6,8 tys. stacji ładowania zarządzanych przez BP Pulse.

Założeniem Elli jest stworzenie sieci ładowania dostępnej w całej Europie, szybkiej i łatwej w obsłudze. Aby wciąż zwiększać liczbę punktów ładowania, firma zawarła sojusze i partnerstwa m.in. z dostawcami energii (Enel, Iberdrola), grupą paliwową BP oraz spółką joint venture Ionity.

REKLAMA

Kluczem do codziennej mobilności elektrycznej jest łatwy dostęp do punktów ładowania – podkreśliła Elke Temme. – Zrobiliśmy ogromny krok w kierunku realizacji naszej wizji, oferując 400 tys. punktów ładowania w Europie. 

Z sieci Elli mogą korzystać jej klienci oraz użytkownicy samochodów marek Seat, Cupra, Skoda i Volkswagen. Kierowcy, którzy wybrali markę Audi, zyskają taką możliwość w przyszłym roku.

Strategia New Auto

Grupa Volkswagen w ramach swojej strategii New Auto włączyła obszar ładowania i energii do swojej podstawowej działalności. Marka Elli oferuje szerokie portfolio rozwiązań w zakresie ładowania – od własnych wallboxów i mobilnych stacji ładowania Flexpole po usługi ładowania i specjalną ofertę energii odnawialnej. Wdraża też rozwiązania cyfrowe, żeby korzystanie z publicznych stacji ładowania było łatwe i bezproblemowe.

Elli proponuje trzy stawki ładowania, dopasowane do potrzeb kierowców, którzy chcą ładować swoje pojazdy rzadko, często i szybko. Spółka działa także jako dostawca usług mobilnych.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.